avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 816 soluții astăzi
Forum Activitate sherina

Activitate sherina

Răspuns la discuția dreptul la concediu..
Multumesc foarte mult pentru raspuns.
Răspuns la discuția dreptul la concediu..
buna ziua

revin la dv cu o alta problema,sunt operata de fibrom uterin ,cod diag.712,si as dori sa stiu la ce suma am dreptul pe o luna din salariu,daca incadrarea este de 770 lei.

multumesc anticipat
Răspuns la discuția divort...
multumesc pt rabdare si ajutor,

nu avem copii,si ,,sotul,, este de acord deoarece oricat am incercat nu am putut gasi o solutie pt a continua relatia.

multumesc
Răspuns la discuția dreptul la concediu..
va multumesc tare mult pt raspuns,as mai avea nevoie de o lamurire,
la cate zile de concediu am dreptul pt cele 11 luni lucrate?
am dreptul la somaj daca am avut doar contract pe perioade nedeterminate ?

va multumesc anticipat
Discuție divort...
buna ziua,

sunt casatorita cu un algerian din 2004 ,casatoria a avut loc la ambasada Romana din Alger,am stat impreuna un an si jumatate,dupa care eu a trebuit sa revin in tara.am ramas in bune relatii dar nu am divortat legal.mentionez ca el nu a fost niciodata aici,si as vrea sa stiu daca eu pot sa divortez aici in Romania fara ca el sa fie prezent.in caz contrar,ce trebuie facut pt a divorta legal?

va multumesc anticipat
buna ziua
sunt angajata la o societate de anul trecut 17.10.09,deci curand voi face un an de munca.am contracte determinate prelungite la 6,3 si respectiv 2 luni.nu am avut concediu deloc pana acum.am fost intrebate in uram cu 3 luni cand am dori concediu,am fost programata pe 20 luna aceasta,dar acum aflu ca angajatorul nu mai vrea sa mi dea concediu sustinand ca nu mai am dreptul si ca am timp pana la revelion.mentionez ca lucram 205 ore platite cu 500 lei,daca intreb ceva ma ameninta si ma obliga sa mi scriu demisia pe loc,,,,,ce pot face in acest caz?
va multumesc anticipat