avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1115 soluții astăzi
Forum Activitate Besenei Cristina

Activitate Besenei Cristina

Răspuns la discuția accident rutier
nu este vorba de nici o razbunare dar atita timp cat copilul meu a fost accidentat atit de tare incat era sa si piarda viata si doar o minune de la bunul Dumnezeu a facut sa traiasca nu pot lasa lucrurile nelamurite atita timp cat la inceput am stiut o varianta cea comunicata de politie iar apoi sa aflu ca de fapt nu e asa atunci am simtit intr-adevar indignare si ca trebuie sa aflu exact ce sa intimplat.Si apoi ma tot intreb de ce se minte ?eu stiu ca oameni mint doar atunci cand au ceva de ascuns ,oare nu am dreptate?nu stiu de unde ati constatat ca as face ceva din razbunare si ca nu sunt temperata.
Discuție accident rutier
fiica mea a suferit un accident a vrut sa treaca strada sau a avut intentia de a intra in masina ei si a fost luata din plin de o alta masina in urma acestui accident a suferit
un politraumatism craniocerebral sever acut etc iar medicul legist a eliberat un certificat pt 95 de zile ,iar politistul e de parere de a nu fi urmarita penal pe cea care conducea masina.
Apoi mai este o problema care ma preocupa am fost informati ca a trecut strada din cealalta parte adica stinga a soferului care a produs accidentul si ca au un martor care sustine acest lucru,soferita nu si aminteste nimic(doar ca avea 30km la ora) iar noi avem 2 martori care sustin ca fost lovita din cealalta parte adica partea dreapta a soferitei
cum de altfel arata si masina din poze parbrizul este lovit pe partea dreapta si rupta oglinda.
ce parere aveti de ce mint?
ce trebuie sa fac in continuare deoarece eu cred ca soferita avea viteza necorespunzatoare si ca si ea este vinovata de gravitatea acestui accident.
Răspuns la discuția lucrare service auto
dar cureaua nu are garantie?
acum 3 luni am schimbat distributia la masina si acum cureaua sa rupt.
ce drepturi legale am?ce pretentii pot sa am la acel service?