avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2012 soluții astăzi
Forum Activitate liloiu

Activitate liloiu

am facut sesizari si la consiliul judetean pe situl dlui constantinescu,dar nu am primit nici un raspuns.colegele care au ramas angajate nu vor spune nimic de frica,in schimb cele care au fost fortate sa isi dea demisia..........
Discuție ajutor
am fost fortata sa imi depun demisia(mai sunt si alte colege in aceeasi situatie)ce pot sa fac?am inregistrat discutia cand am fost chemata la sala de sedinte,mi s-a dat drept motiv de dat afara faptul ca eu m-as fii laudat ca am intretinut relatii sexuale cu managerul,fapt total neadevarat
de ce nu sunt verificati directorii de spitale?de exemplu ar putea fii verificat directorul spitalului de ftiziologie agigea,judetul constanta,acesta impreuna cu liderul de sindicat au transformat acest spital in gradina lor proprie,angajeaza si desfac contracte de munca dupa bunul lor plac.de cand a preluat conducerea spitalului au fost angajate adevarate clanur,de exemplu:sotia directorului este sef compartiment radiologie,dar cine a vazut-o prin spital desi ridica salariul plus spor de tbc de 95 la suta,salariu de merit ca sef de compartiment,etc,toata familia liderului de sindicat est eangajata in spital pe diferite functii ,mentionez ca acestia au fost angajati la o luna dupa ce au dat afara in jur de 8 fete.se poate verifica ce are in meniu dl director ca medic
de garda,in nici un caz nu va imaginati ca serveste orez sau cartofi,masinile personale ale dlui,ale liderului si ale sogferului angajat sun spalate in curtea spitalului pe banii publici,alimentarea cu combustibil si alimente pt uzul personal este facuta tot din banii publici,cand s-a angajat avea un trabant acest director,acumm din salariul de bugetar schimba masini si apartamente de zeci de mii de euro ca pe sosete,angajatii sunt terorizati,verificati cati dintre acestia au fost fortati sa-si dea demisia.in afara familiiilor celor doi(manager si lider de sindicat)in acest spital sunt angajate diferite alte familii:directorul economic cu sotul acestuia,soferul directoului cu sotia,fiul ,fiica,sefa magazionera cu sotul,etc.cine plateste curentul electric consumat de unii angajati dupa program,ca de ex dra statisticiana care sta non stop la birou folosind internetul in scopuri personale,,fratele liderului personalul tesa vin cand vor la munca si pleaca cand vor,de asemenea sunt multe persoane cu referate pt neindeplinirea sarcinilor de serviciu care lucreaza bineinteles in continuare,multe medicamente sunt scoase din farmacie pe nume de bolnav dar aceste a nu ajung la pacient.daca ar fii verificat acest spital in care intra foarte multi bani datorita profilului de tbc ,vor iesii la iveala multe mizerii si evaziuni fiscale,dar cum directorul si liderul se lauda sus si tare cu relatiile si pilele lor.............nimeni nu ia nici o masura