Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... ajutor
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

ajutor

am fost fortata sa imi depun demisia(mai sunt si alte colege in aceeasi situatie)ce pot sa fac?am inregistrat discutia cand am fost chemata la sala de sedinte,mi s-a dat drept motiv de dat afara faptul ca eu m-as fii laudat ca am intretinut relatii sexuale cu managerul,fapt total neadevarat
Demisia este actul unilateral al salariatului si nu se intocmeste la initiativa angajatorului. Nu va lasati influentata !
liloiu a scris:

am fost fortata sa imi depun demisia(mai sunt si alte colege in aceeasi situatie)ce pot sa fac?am inregistrat discutia cand am fost chemata la sala de sedinte,mi s-a dat drept motiv de dat afara faptul ca eu m-as fii laudat ca am intretinut relatii sexuale cu managerul,fapt total neadevarat

Se poate contesta in instanta decizia de incetare a c.i.m., chira daca v-ati dat demisia , insa va trebui sa probati ca ati fost constransa la acest lucru.