avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 768 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... ajutor
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

ajutor

am fost fortata sa imi depun demisia(mai sunt si alte colege in aceeasi situatie)ce pot sa fac?am inregistrat discutia cand am fost chemata la sala de sedinte,mi s-a dat drept motiv de dat afara faptul ca eu m-as fii laudat ca am intretinut relatii sexuale cu managerul,fapt total neadevarat
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:13, 15 Septembrie 2010
Demisia este actul unilateral al salariatului si nu se intocmeste la initiativa angajatorului. Nu va lasati influentata !
liloiu a scris:

am fost fortata sa imi depun demisia(mai sunt si alte colege in aceeasi situatie)ce pot sa fac?am inregistrat discutia cand am fost chemata la sala de sedinte,mi s-a dat drept motiv de dat afara faptul ca eu m-as fii laudat ca am intretinut relatii sexuale cu managerul,fapt total neadevarat


Se poate contesta in instanta decizia de incetare a c.i.m., chira daca v-ati dat demisia , insa va trebui sa probati ca ati fost constransa la acest lucru.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua. am făcut o reclamație la itm privind nereguli la ... mtstefan mtstefan Buna ziua. Am făcut o reclamație la itm privind nereguli la societatea care am lucrat precum și pentru manager abuziv în ceea ce privește relațiile de ... (vezi toată discuția)
Contract de munca popescupopescu123 popescupopescu123 Buna ziua! Lucrez la o firma unde suntem 3 angajati ca lucratori comerciali, de ceva timp managera zonala tot vine in vizita si me ameninta voalat ca ne da ... (vezi toată discuția)
Bună ziua, vin și eu cu o problemă neașteptată pentru mine. ... andreiliviu25 andreiliviu25 Bună ziua, vin și eu cu o problemă neașteptată pentru mine. Eu, am fost angajat din august 2021 la o sala de jocuri pe postul de barman. Ieri am primit ... (vezi toată discuția)