avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 882 soluții astăzi
Forum Activitate silviu 985

Activitate silviu 985

Răspuns la discuția Admitere INM 2013
buna seara
Discuție INM 2014?
Buna seara. Este drept ca nu am mai intrat de ceva timp pe forrum. As vrea sa va cer un sfat, celor care ati avea timp sa imi raspundeti. Din anul 2011 sunt grefier. Inca de cand am terminat facultatea mi-am dorit sa intru la INM. am incercat de 2 ori dar nu am reusit, ceea ce m-a marcat profund. Acum imi doresc din ce in ce mai mult sa ajung cat mai repede procuror, sau si mai bine zis, sa scap de meseria de grefier. Problema este ca, din ceea ce stiu eu, indemnizatia de auditor de justitie este in cuantum de 1400 lei/lunar, suma care nu cred ca imi poate asigura sederea in buc timp de 2 ani, mai ales ca intre timp, dupa ce am devenit grefier, mi-am cumparat un apartament la care am o rata, e drept nu foarte mare. nu stiu ce sa fac. sa astept vechimea sau sa dau la anul la INM. imi este din ce in ce mai greu in functia de grefier si nu stiu cum sa fac sa ajung acolo unde mi-am propus inital. Va multumesc din suflet pentru raspuns/raspunsuri si bafta multa tuturor
Răspuns la discuția Admitere INM 2013
Salut. In primul rand bafta multa celor care vor da in august anul acesta examenul de admitere in INM. E drept nu ma mai intrat de mult. Am si eu o intrebare si va cer ajutorul in sensul asta. Vreau sa dau admiterea la INM anul viitor / 2014 si nu stiu dupa ce carti sa invat la drept civil si drept procesual civi - in baza noilor coduri. ce sfat puteti sa imi dati. Va multumesc anticipat.
Răspuns la discuția admitere sng 2010
urmaresc forumurile(sng, inm) astea de mult timp, vreau sa va zic ceva. Nu va mai agitati atat pentru ca toate planurile facute in cadrum CSM, INM, SNG se vor spulbera printr-o hotarare de Guvern. Cititi cu atentie in Organizarea Judiciara unde se spune ca numarul locurilor scoase la concurs se stabileste prin HOTARARE DE GUVERN. Voi aveti impresia ca Boc se va grabi sa scoata la concurs o gramada de posturi? Eu personal nu cred. Eu am dat de 2 ori la INM. Am fost atat de marcat de esecurile la cele 2 examene la INM incat nu am reusit sa intru nici la SNG, in 28 februarie 2008. Aveti impresia ca la urmatorul examen va fi usor? Va fi bataie de joc ca si la INM. Ideea e sa intre cat mai putini ca asa bate vantul dinspre Puterea Executiva. MAm prins oroare de examenele astea...Bafta celor care vor ori sa intre ori sa inebuneasca. Eu nu stiu daca va mai onorez cu prezenta in 2011(cine stie cand).:((