avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 596 soluții astăzi
Forum Activitate adrian1982

Activitate adrian1982

Răspuns la discuția rog raspuns
pot dovedi ca am salariu mai mare decat ea si ca inainte cu 4 luni de nunta ea a facut refinantare pt a achita alte datorii ,la nunta au fost banii de la parinti mei si bunici mei dar nu pot dovedi decat prin ei pt ca nimeni nu stie ce sa facut si cat s-a cheltuit mai mult pot dovedi cu documente ca parintii ei nu lucrau si nu aveau nici un fel de venit si mama ei este bolnava si nu a avut bani de tratament iar apartamentul in care am locuit impreuna este al socrilor mei si a fost inbunatatit de noi !! nu stiu ce sa va mai spun astept raspunsul Dvs. cu stima Adrian Vasile
Răspuns la discuția rog raspuns
nu am ce sa impart cu sotia am aratat facturile la acele bunuri pe care le`am luat cand am plecat ca sunt cumparate de mine inainte de a ne cassatori iar bun comun a fost si acum este la ea aur ,niste fotogarafii si inregistrarii video iar la mine este o masina cumparata in timpul casatoriei
Discuție rog raspuns
sotia mea a bagat divort, inainte de a ne casatori am stat 1 an in apartamentul socrilor cu, contract de chirie inainte de a face nunta cu 4 luni sotia a facut refinantare la un credit care a luat din banca 10000 euro, acum ma ameninta ca va imparti creditul cu mine in instanta si mai mult a facut plangere penala art 210 pt bunurile personale cat si comune pe care le`am luat cand m-a dat afara din casa
Nu avem facturi de la nunta care sa ateste ca banii au fost folositi in scopul de a face nunta Mai mult plangerea pe care a facut`o pt art 210 ma afecteaza la serviciu lucrand in MJ penitenciare iar sotia lucreaza in M I serviciul rutier Nu stiu cum sa ies din aceasta problema si nu stiu cum sa procedez va rog daca poate cineva sa ma ajute ...... multumesc !
Răspuns la discuția bunuri inainte de a fi casatorit
nu au fost dobandite in comun dar locuiam impreuna concubinaj ,aveam viza de flotant la socri mei si contract de chirie dar eu am locuit cu fosta sotie 1 an inainte de casatorie
Răspuns la discuția bunuri inainte de a fi casatorit
nu au fost dobandite in comun dar,noi am stat impreuna la vremea aceea adica 1 an inainte de casatorie am stat in apartamentul socrilor mei cu chirie
Discuție rog raspuns
dupa ce perioada de concubinaj se considera bunurile dobandite de 1 dintre parteneri bun comun ? Speta am stat cu chirie in apartamentul noilor mei socrii 1 an ,iar un an cu flotanat numai dupa acest timpn data de05.09.2009 m`am casatorit cu fica lor legitim adica inainte am stat 2 ani fara a fi casatoriti si un an casatoriti in fapt acum ne`am separat din vina noastra la amandoi si acum sotia vreasa impartim totul adica :credit facut de mine separat inainte de casatorie ,credit facut de ea inainte de cassatorie masina achizitionata in casatorie si unele electronice cumparate inainte de casatorie unde aceasta nu a contribuit ,in contractele facute la notar scrie ca am fost necasatorit cand am achizitionat acele bunuri cum se procedeaza ? stima
am cumparat niste electronice o barca inainte de a ma casatori legitim iar acum sotia ma ameninta ca trebui impartite cum procedez? multumesc
Discuție rog raspuns
acum cateva zile sotia a spus sa iau cateva lucruri si sa plec din casa socrilor unde locuim numai noi cu forme legale adica eu viza de flotant ,binenteles ca m`am conformat iar eu am luat lucrurile personale masina dobandita in timpul casniciei si niste bijuterii cumparate in comun ,acum sotia a depus plancere penala entru infractiunea de furt !! ce pot face in cazul acesta ? eu am luat bijuteriile pt ca nu exista factura sau chitanta pe ele ,mai mult ma asteptam sa fie vandute de catre sotie sau sa nege ca acestea nu exista datorita ca nu exista documente sa justificam