avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 605 soluții astăzi
Forum Activitate diana-iasi

Activitate diana-iasi

Am primit actul aditional de la banca si am constatat ca DAE se calculeaza functie de Euribor la 3 luni si functie de marja fixa.Problema e ca in contractul initial aveam o marja fixa de 4.85% iar prin actul aditional mi-au crescut marja la 7.225%.E legala schimbarea marjei unilateral de catre banca si daca nu ce se poate face?
Am primit actul aditional de la banca si am constatat ca DAE se calculeaza functie de Euribor la 3 luni si functie de marja fixa.Problema e ca in contractul initial aveam o marja fixa de 4.85% iar prin actul aditional mi-au crescut marja la 7.225%.E legala schimbarea marjei unilateral de catre banca si daca nu ce se poate face?
Am primit actul aditional din partea bancii si am constata ca a eliminat orice fel de comision calculand DAE functie de marja fixa si euriboe la 3 luni.
Problema e ca la inceput am incheiat un contract in care marja fixa a fost de 4.85% si acum prin actul aditional au modificat acesta marja la 7.225%.Au voie din punct de vedere juridic sa procedeze la modificarea unilaterala a marjei si daca nu ce trebuie facut.Astept sugestii.