avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 652 soluții astăzi
Forum Activitate rickydany

Activitate rickydany

Răspuns la discuția PROBLEMA TEREN EXTRAVILAN
Cu permisiunea moderatorilor si pentru a nu deschide alt topic vreau sa va adresez urmatoarea intrebare: ce documente imi trebuie pentru a intocmi documentatia necesara la A.P.I.A privitor la subventia in agricultura? Precizez faptul ca nu am extas de C.F. iar titlurile de proprietate nu s-au emis.
Răspuns la discuția PROBLEMA TEREN EXTRAVILAN
S-a facut cerere , nu s-a emis titlu de proprietate am scris si mai sus ca refuza sa-mi emita TP pana cand nu fac o cerere prin care eu sa cedez 1.25 ha di cei 4,77ha.
Am spus ca am ost la oficiul de cadastru si publicitate imobiliara doar ca acest oficiu isi desfa soara activitatea in aceeasi cladire cu tribunalul de care am spus mai sus ca doar nu m-am dus la judecator sau procuror sa cer extras de CF.
Va multumesc pt sfat definitiv asta stiam doar ca nu imi permit ca daca imi permiteam nu mai ceream ajutorul aici plus de asta sunt in cautarea unui loc de munca.ce acte imi trebuie ca sa depun actele pt APIA?
Răspuns la discuția PROBLEMA TEREN EXTRAVILAN
Este cineva care sa ma ajute?ce trebuie sa cer in scris?trebuie sa depun o cerere?nu pot sa-mi depun nici actele pt APIA sunt disperat
De fapt sunt mai multe aspecte la aceasta problema , dar am sa le iau pe rand pt ca sa ma fac inteles pe de-o parte , iar pe de alta parte sa inteleg si eu ca sa pot trage concluziile finale.Si anume:
1). este vorba despre mai multe parcele de teren extravilan in suprafata de 4,77 ha acestea apartinand tatalui meu care a murit in urma cu 3 ani iar cei de la primaria de care apartin , refuza sa-mi emita T.P. pe motiv ca ca pe adeverinta figurez cu mai putin , si ca trebuie sa fac o cerere de cedare a unei suprafete de 1,25 ha din cele 4,77ha cu cat m-au gasit ei.Iar aceasta problema se tergiverseaza de ani buni de zile.Ce trebuie sa fac ca sa nu pierd acea suprafata de 1,25 ha ?
Am fost si la judecatoria de care apartin la pentru a ma documenta la cartea funciara , privitor la aceasta problema , si mi s-a spus ca nu se mai elibereaza extrase de carte funciara pe terenurile din extravilan.
LA MUTI ANII DOAMNELOR , MAMELOR IN GENERAL sa aveti o primavara cat mai frumoasa , calduroasa si infloritoare.
Poate nu e ora tocmai potrivita pentru urari dar asta e LA MULTI ANI DOMNISOARELOR SI DOAMNELOR SA AVETI O PRIMAVARA FRUMOASA SI CALDUROASA!!!!!!
Sa trecem la subiect.Este cineva din Timis aici care se pregateste pt INM?