avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2051 soluții astăzi
Forum Activitate nelu76

Activitate nelu76

Discuție sistare poprire
buna seara
am avut o amenda ratb pe care am platit-o numai pt ca s-a pus poprire pe conturile bancare , in fine... deci in data de15 septembrie am platit-o la DGITL sector 4 iar a doua zi dansii au trimis o hartie catre ING prin care cereau sistarea popririi , zis si facut
insa au trecut 5 zile lucratoare si inca nu s-a scos poprirarea , am sunat la ING si mi s-a spus ca nu au primit nimic , insa eu detin dovada ca cei de la DGITL sector 4 au trimis cererea de sistare catre ING pe data de 16 , am copie dupa original
sincer trebuia sa fi ajuns demult ca doar loco nu face atatea zile posta
am fost si cu copia la agentia ING unde apartin si mi s-a spus ca nu se poate face nimic pt ca trebuie sa aiba originalul , m-au luat toti nervii cand am auzit asta am ajuns sa stau la mana unei hartii amarate desi eu am platit amenda de o saptamana (am si chitanta dar degeaba) , procedura e cam de tot rahatul dar traim in Romania totusi
as vrea sa stiu cine e de vina aici pt intarzierile astea pt ca am nevoie urgenta sa accesez contul , am ajuns la capatul rabdarii amenintandu-i pe cei de la ING cu ANPC si chiar asta o sa fac daca maine nu se rezolva