avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1978 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită sistare poprire
Discuție deschisă în Executare silită

sistare poprire

buna seara
am avut o amenda ratb pe care am platit-o numai pt ca s-a pus poprire pe conturile bancare , in fine... deci in data de15 septembrie am platit-o la DGITL sector 4 iar a doua zi dansii au trimis o hartie catre ING prin care cereau sistarea popririi , zis si facut
insa au trecut 5 zile lucratoare si inca nu s-a scos poprirarea , am sunat la ING si mi s-a spus ca nu au primit nimic , insa eu detin dovada ca cei de la DGITL sector 4 au trimis cererea de sistare catre ING pe data de 16 , am copie dupa original
sincer trebuia sa fi ajuns demult ca doar loco nu face atatea zile posta
am fost si cu copia la agentia ING unde apartin si mi s-a spus ca nu se poate face nimic pt ca trebuie sa aiba originalul , m-au luat toti nervii cand am auzit asta am ajuns sa stau la mana unei hartii amarate desi eu am platit amenda de o saptamana (am si chitanta dar degeaba) , procedura e cam de tot rahatul dar traim in Romania totusi
as vrea sa stiu cine e de vina aici pt intarzierile astea pt ca am nevoie urgenta sa accesez contul , am ajuns la capatul rabdarii amenintandu-i pe cei de la ING cu ANPC si chiar asta o sa fac daca maine nu se rezolva

Alte discuții în legătură

Cu plata ratelor mereu la zi, trebuie sa platesc penalizari de intarziere! in ce tara traim??? radusb radusb Salutare tuturor! Scurt si la obiect: - mi-a fost ridicata masina, am facut contestatie, amenda din procesul verbal se plateste dupa judecarea cazului. Daca ... (vezi toată discuția)
Transfer/compensare impozit pentru persoane fizice robert_filip robert_filip Buna ziua, Am nevoie de ajutorul vostru pentru clarificarea urmatoarei situatii: Pana in anul 2010 am locuit cu parintii in sectorul 4, apoi m-am mutat in ... (vezi toată discuția)
Urgent! poprire pe salariu pe o suma mult mai mare Crusader2010 Crusader2010 Buna seara, Am urmatoarea problema: s-a produs o incurcatura la primarie si figuram cu o amenda rutiera neplatita. Firma la care lucrez m-a informat ca mi ... (vezi toată discuția)