avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 483 soluții astăzi
Forum Activitate iulia111

Activitate iulia111

Buna ziua, ce se poate face in situatia aceasta:
- societatea angajatoare a intrat in faliment,
- am ramas angajat si dupa intrarea societatii in faliment
- la inceput salarul lunar a fost platit cu regularitate dupa care in ultimele 5 luni nu mi s-a mai achitat
- am facut o cerere scrisa catre lichidatorul judiciar prin care i-am solicitat achitarea sumelor restante dar nu am primit nici un raspuns
- societatea incaseaza lunar sume din chirii, sume care erau destinate pentru plata datoriilor curente.
Se poate face o adresa catre judecatorul sindic sau prin ce modalitate se pot recupera acesti bani, avand in vedere ca sunt datorii curente care se achita cu prioritate.
Multumesc!
o vecina deranjata de zgomotul unui local cheama foarte des politia care nu a amandat pana acum patronii localului deoarece actele precum si toate avizele sunt in regula.restul vecinilor se pare ca nu aud zgomotul doar o singura femeie.o ideea ar fi sa se intocmeasca o plangere penala importiva ei plangere intemeiata pe art 13 din legea 61/1991.nu sunt avocat si nu stiu daca aceasta plangere ar avea vreun rezultat sau daca fapta femeii de a chema politia incontinuu se incadreaza in prevederile art 13 din lege 61/1991.
sau se poate face altceva?