Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... creante salariale
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

creante salariale

Buna ziua, ce se poate face in situatia aceasta:
- societatea angajatoare a intrat in faliment,
- am ramas angajat si dupa intrarea societatii in faliment
- la inceput salarul lunar a fost platit cu regularitate dupa care in ultimele 5 luni nu mi s-a mai achitat
- am facut o cerere scrisa catre lichidatorul judiciar prin care i-am solicitat achitarea sumelor restante dar nu am primit nici un raspuns
- societatea incaseaza lunar sume din chirii, sume care erau destinate pentru plata datoriilor curente.
Se poate face o adresa catre judecatorul sindic sau prin ce modalitate se pot recupera acesti bani, avand in vedere ca sunt datorii curente care se achita cu prioritate.
Multumesc!
Depuneti o adresa catre judecatorul sinduic referitor la atitudinea lichidatorului judiciar privind creantele salariale.