avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 374 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters169368

Activitate ContSters169368

prelungirea concediului de crestere pentru tatal aflat in plata, pentru primul copil expira in mai 2011, in ianuarie se va naste al doilea, cum procedeaza mama dorind ca tatal sa ramana in continuare cu al doilea in concediu de crestere
Multumesc pentru incurajare , nu imi fac probleme insa ma interesa speta avand in vedere ca in ian 2011 se naste cel de-al doile colip si intentionam sa raman in CCC in continuare si nu stiu cum ma afecteaza
Sunt functionar public de conducere aflat in concediu de crestere a copilului pana in mai 2011, conf unui HG in cadrul ministerului unde lucrez , se aplica o reorganizare prin schimbarea denumirii serviciului pe care l-am condus iar conform normativelor emise prin decizie de agentie nationala ierarhic superioara, posturile de conducere se vacanteaza titularii primind preaviz in termen de 72 ore ! ce se intampla in situatia mea? nu imi fac probleme deosebite insa ma interesa speta avand in vedere ca in ian 2011 se naste cel de-al doile copil si intentionez sa raman in CCC in continuare si nu stiu cum ma afecteaza multumesc