avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 919 soluții astăzi
Forum Activitate oana11

Activitate oana11

buna seara
am si eu o intrebare: pot sa inmatriculez o masina pe numele bunicului meu sa beneficiez de scutirea la plata taxei de poluare fiindca acesta sufera de handicap locomotor grav, avand ambele picioare amputate, ca si insotitor?
Răspuns la discuția succesiune
este unicul fiu al strabunicului.
Răspuns la discuția succesiune
da este unicul mostenitor.si cu actele de proprietate trebuie sa ne prezentam la notarul public?
Răspuns la discuția succesiune
bunicul meu traieste inca si are 2 copii :mama si inca un frate.fratele mamei mele este bolnav de handicap mintal.bunica mea nu are pretentii la mostenire,eu mai am doi frati minori.situatia este aceeasi acum?imi cer scuze k nu ma precizat de la inceput.
Discuție succesiune
buna ziua am si eu o intrebare. strabunicul meu a decedat in urma cu multi ani si bunicul nu a facut actele de succesiune.bunicul nu mai are frati,bunica mea traieste.eu am nevoie de un teren pentru a ridica o casa.as vrea sa stiu daca se poate face succesiune doar pe terenul respectiv sau trebuie sa se faca pe totalitatea terenurilor.care sunt demersurile pentru a face succesiunea?se poate sa faca contract de vanzare-cumparare pe terenul pe care il vreau eu?