Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... inmatriculare masina pe o persoana cu handicap
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

inmatriculare masina pe o persoana cu handicap

buna seara
am si eu o intrebare: pot sa inmatriculez o masina pe numele bunicului meu sa beneficiez de scutirea la plata taxei de poluare fiindca acesta sufera de handicap locomotor grav, avand ambele picioare amputate, ca si insotitor?
Buna seara
La asta iti pot raspunde si eu .Da se poate dar trebuie ca masina sa fie adaptata (modificata) pentru o persoana cu handicap locomotor , apoi mers la RAR pentru a primi un certificat de la ei cum ca masina este ok pentru o persoana cu handicap locomotor.Treaba asta o face o firma specializata acreditata etc..bani multi tevatura ...nu merita ...Bulgaria ultima solutie decenta....
dorinm, utilizator