avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1884 soluții astăzi
Forum Activitate durac mihaela

Activitate durac mihaela

am intampinat mai multe problemee la locul de munca printre care o lipsa in gestiune . angajatorul ma poate da afara mai ales ca sunt insarcinata in luna a saptea
Răspuns la discuția lipsa in gestiune
mi s/a spus ca trebuie semnat de participare. dupa inventar se face un angajament de plata cum ca ne vom achita cota parte la lipsa, angajament care nu a fost inca intocmit.
ce nu inteleg e de ce celelalte fete au fost acceptate in alte gestiuni, iar eu tratata ca o infractoare
Răspuns la discuția lipsa in gestiune
da
am lucrat timp de 2 ani intr/un magazin, iar la cererea mea de a fi schimbata de pe functia de sef de magazin, s/a schimbat tot personalul. in urma inventarului s/a descoperit o lipsa de 3700lei.
tot personalul a fost mutat la alte magazine, iar la mag unde am fost repartizata a mai venit una dintre fetele cu care am lucrat. pe ea au primit/o in gestiune, iar pe mine nu, pe motiv ca eu as fi vinovata de lipsa.
in momentul de fata pe mine m/au chemat la birou, banuiesc sa ma oblige sa/mi depun demisia. ce ma sfatuiti
lucrez intr/un magazin impreuna cu alte trei colege.in mod constant se iese lipsa.
este adevarat ca la trei inventare consecutive iesite lipsa ni se poate desface contractul de munca