avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 933 soluții astăzi
Forum Activitate nanucu

Activitate nanucu

Răspuns la discuția Ce se poate intampla???
Si daca are mai multe ce poate sa mi se intample??
Răspuns la discuția Ce se poate intampla???
Dar daca are mai putin de 20 de zile de spitalizare, ce mi se poate intampla??
Va multumesc frumos pt. raspunsurii!!!!
Răspuns la discuția Ce se poate intampla???
Dar cum poate dovedi ca de la mine i se trage.....conflictul s-a intamplat acum 2 saptamani, si el de doua zile a aflat ce are!!!Si nu a zacut sau ceva de genu, la luat durerea de cap si s-a dus la control si de aici a aflat ca are chiag de sange!!!
Din cate am auzit este bine dupa operatie!!!!
In urma cu 2 saptamani am avut o altercatie cu un coleg, ne-am injurat, el a venit mi-a dat o palma, dupa care ne-am impartit cate un pumn, el mi-a invinetit un ochii si mi-a spart nasul, si eu l-am lovit mai sus un pic de obraz nelasandu-i nici o vanataie s-au vreun semn......de doua zile la luat o durere de cap si s-a dus la medic, si-a facut un tomograf si i-a iesit ca are un chiag de sange pe creier!!!! L-au si operat si din cate am auzit este bine!!!
Deocamdata nu a depus nimeni nici o plangere!!!cat de grav este?? CE MI SE POATE INTAMPLA!!!!
Multumesc mult!!! Marti astept sa imi spuna!!
masina este inmatriculata in Ro. in talonul masinii figureaza numele celui de la care am cumparat-o eu avand :contract de vanzare cumparare si certificat fiscal, deci masina este a mea. eu in termen de 30 de zile am luat-o in evidenta pe numele la circa fiscal si s-au legat de mine ca nu am inmatriculat-o in 30 de zile.
asigurarea mea este facuta cu cateva zile inainte in vederea inmatricularii, lucru perfect legal.
nu pot intelege d c nu ma despagubesc!!
BMW l-am cumparat de cateva luni, defect. In termen de 30 de zile l-am luat in evidenta pe numele meu la circa fiscala. Masina a fost reparata saptamana trecuta!
Dupa repararea masinii am facut asigurare in vederea inmatricularii,si urma sa efectuez identificarea si inmatricularea pe numele meu.S-a intamplat de curand...am fost implicat intr-un accident din care nu am fost vinovat, nu mi s-a acordat prioritate si am accidenta o masina Dacia Logan.Nu am vrut sa fac rau si sa ii ia permisul celui cu loganul si ne-am hotarat sa facem amiabila.
Dupa accident am fost la agentul constatator de la SC GROUPAMA SA, dupa intocmirea dosarului de dauna am fost informat ca s-ar putea sa nu beneficiez de nici un fel de despagubire din partea lor, pentru motivul ca nu am inmatriculat masina in termen de 30 de zile din momentul cumpararii. Nu stiu ce sa ma fac, va rog ajutati-ma!!!!