avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 656 soluții astăzi
Forum Activitate rozzzi

Activitate rozzzi

Răspuns la discuția recuperarea unei sume imprumutate
va multumesc mult tuturor carora mi.ati raspuns:)=D>...eu am sa mai incerc cu vb buna pt ultima oara si ii voi da un ultimatim..dupa care voi depunde o plangere la tribunal....(o foaie scrisa de mana de acea persoana am,si sper sa ajunga)nu vreau sa mai astept mai mult de o luna ca din ce m.ati informat si voi si fratele meu care lucreaza in politie dupa 3 ani nu se mai poate face nimic..si chiar nu vreau sa pird banii aia pe care i.a,m castigat muncind:(n mai auzim..sor la treaba si o zi buna;)
Răspuns la discuția recuperarea unei sume imprumutate
buna...daca imi uteti da si mie un sfat....cum e mai bn sa procedez ?
am de recuperat ceva bani de la un riten si ma tot duce cu vb...?
mi.a fost scris o foaie de mana ca la vanzarea masini pt care iam dat banii mi va inapoia dar maisna a vanduto de 2 ani si banii ...nimic...numai amanari..?
sa depun o langere la tribunal...?
sa imi iau un avocat si sa se ocupe el?
sa pun o firma de recuperare sa se ocupe?..va multumesc anticiat:(
Răspuns la discuția recuperare de bani de la prieteni
deci am o foaie scrisa de mana ca la vinderea masinii pt care i.au fost imprumutati banii o sa mi dea inapoi....dar masina a vandut.o de 2 ani si ma tot duce cu vb ca banii mi da cand o sa mearga la lucru etc..vorbe...ca martori am doar de partea ei
fratii si cumnatuso de la care o luat masina
cum trebuie sa procedez daca un prieten ma amana cu returnarea unei sume de bani data imprumut?cum trebuie sa procedez^'?trebuie sa depun o plangere la tribunal?astept rasp ...va multumesc:((