avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 552 soluții astăzi
Forum Activitate monyy33

Activitate monyy33

am scris undeva dar nu cred ca am salvat ca asa zisa "prima" runda cu data de inceput "22.12-23.12", s-a incheiat la ora 14, unde cineva a fost clasat pe primul loc si trebuia declarat castigator.
dupa data de sf a rundei nu s-a prelungit automat s-a trimit o alta invitatie cu acelasi continut ca si la prima binenteles cu o alta data de inceput a rundei.
Răspuns la discuția FUNCTIA VS VECHIME IN MUNCA
Multumesc din sufelt pt raspuns.
Asta chiar ar fi o problema daca vechimea in domeniul juridic nu mi-ar fi recunoscuta. Inseamna ca am pierdut atatia ani de pomana, cu cine sa ma lupt????
pentru CSM am vrut sa optez anul asta sau cel tarziu la anu, ce fac in cazul asta????
Chiar acest aspect ma nelinisteste pe mine, de ce ac a preferat sa trimita o alta invitatie, cand putea prelungi automat si dupa ora stabilita de inchidereri
In opinia mea ac nu a procedat corect.
prima runda s-a incheiat la ora 14 deci ac putea prelungi si dupa ora respectiva, insa a preferat trimita o alta invitatie parvenita prin mail, corect.
Răspuns la discuția facultatea si vechimea in munca
da se poate acorda ajutorul de somaj, facultatea nu constituie vechime dar se ia in calcul la pensie.
Multumesc mult pentru raspuns.
In DA a fost specificat o singura runda. Prin prelungirea licitatiei s-ar intelege depasirea orei la care trebuia sa se incheie runda nu????
nicidecum o alta invitatie cu o alta runda asa cum s-a intamplat de fapt.
FUNCTIA DE EXPERT CONSTITUIE VECHIME IN SPECIALITATEA STUDIILOR???????
AVANDU-SE IN VEDERE CA UNA DIN CONDITIILE DE PARTICIPARE LA EXAMENUL PT FUNCTIA RESPECTIVA A FOST VECHIME IN DOMENIUL JURIDIC MINIM 1 AN.
ADICA, 1 AN CONSILIER JURIDIC SI 4 ANI EXPERT = 5 ANI VECHIME DOMENIUL JURIDIC????
da a fost bifat
daca as sti ca am sanse as lua masuri impotriva ac, de ce nu?!
nu stiu daca ac a procedat corect atunci cand a trimis o alta invitatie, care a fost motivul.
atata timp cat in DA s-a specificat o singura runda, 24 ore, a doua invitatie ce a insemnat????..... a doua runda?????
multumesc frumos pentru raspuns.
Ce inseamna proces repetitiv? O alta invitatie cu participarea la o alta runda? pentru ca asta a facut ac, a trimis o alta invitatie ca si la prima runda.
Nu inteleg de ce a hotarat sa faca acest proces repetiv atata timp cat exista un castigator in prima runda.
Multumesc pentru ajutor