avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 669 soluții astăzi
Forum Activitate paultanase4_you

Activitate paultanase4_you

Discuție imprumut
am imprumutat un prieten cu o suma de bani facand un contract de imprumut la notariat pe o perioada limitata.acea perioada a expirat si as vrea sa stiu daca si acest contract poate expira sau daca pot oricand sa il actionez in judecata pentru a-mi recupera banii
buna ziua am contestat procesul verbal intocmit de agentul constatator in urma unui accident rutier petrecut intr-o intersectie cu sens giratoriu semaforizat deoare acesta a scris ca eu am trecut pe culoarea galbena a semaforului electric iar celalalt pe culoarea verde nevizualizand filmarea de la politia comunitara si fara a avea probe concrete.Mentionez ca nu am fost de acord sa semnez procesul verbal in care am fost sanctionat cu amenda 60 de RON in 48 de ore si 2 puncte de penalizare,dar acesta mi-a zis ca este obligatoriu.Am refuzat sa ii dau asigurarea celuilalt participant la accident deoarece nu au fost dovezi concrete.In urmacu 3 zile am fost sunat de catre celalalt sofer implicat in accident spunandu-mi ca ma da in judecata deoarece rezultatul contestatiei dureaza prea mult si ca nu asteapta atat.As dori sa stiu ce pot face,daca se poate da sanctiunea care am primit-o,si ce se poate intampla daca ies vinovat.
Va multumesc anticipat