avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 740 soluții astăzi
Forum Activitate cristiantheo

Activitate cristiantheo

Răspuns la discuția Titlu de proprietate
poate nu am spus bine... am toate demersurile facute,dosarul inregistrat si aprobat,doar ca atunci am optat pt despagubiri in bani, si...tot astept. Vreau sa stiu daca pot sa schimb acum pt actiuni, si ce inseamna asta...
Buna ziua! Am si eu o intrebare. De doi ani am un dosar cu despagubiri in bani la ANRP, as dori sa aflu daca ma pot razgandi acum sa cer actiuni,si daca da, sa zicem ca am de luat 1000 lei,cate actiuni primesc,sau cum se calculeaza! Multumiri anticipate!
Răspuns la discuția legea112+legea Voiculescu
Mentionez ca la momentul cumpararii cu legea 112,nu a existat absolut nicio notificare de niciun fel,si probabil atunci...nu existau nici mostenitorii...
Răspuns la discuția legea112+legea Voiculescu
Se poate va fog frumos si o parere obiectiva (nepartinica) ?
Buna ziua! Este vorba de un apartament cumparat in 1997 cu legea 112. Prin 2001 au aparut niste mostenitori care au dat in judecata pmb si pe 2.12.2008 au obtinut la Curtea de apel solutie def si irev.,anularea actului de donati catre stat . Din cate stiu eu, logic ar fi urmat o noua judecata cu cumparatorul (L112) si s-ar fi ajuns la comparatie de titluri. Asta nu s-a mai facut si intre timp a aparut Legea Voiculescu.(sau cel putin nu s-a primit nicio citatie) Intrebarea mea este: pot vinde acest apartament? Mentionez ca am intrebat 2 notari si nu au stiut ce sa-mi spuna. Multumiri anticipate1