avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1015 soluții astăzi
Forum Activitate mvcexpertprinting

Activitate mvcexpertprinting

Discuție punct de lcuru
Buna seara,,
Ma numesc, Mircea, si am o firma mica de tipar digital, si am sediul social in apartament, de ceva timp am activat codurile caen pentru activitatile de tiparire. Mi-am cumparat 2 masini de tipar digital, si le -am in apartament, cu ele pot face productie, dar nu productie mare, doar tiraje mici, este un fel de activitate de birou, problema este ca nu am punct de lucru, si as dori sa imi deschis un punct de lucru in apartament, si nu stiu exact ce acte imi trebuie, si ce trebuie sa fac, ca sa nu am probleme cu vecinii. Masinile nu fac zgomot, decat daca este cu ele in camera, daca esti inn afara camerei nu se aude nimik, problema este ca fac uni vecini gura ca ma vad cu cutiile de hartie intrand/iesind, si de aici ma gandesc ca mi-ar face probleme.
As dori un sfat ce sa fac ce acte mi-ar trebui si care ar fi costurile,

Va multumesc,
Mircea
Răspuns la discuția Vanzare firma
Si daca ar fi sa cesionez firma, ce ar trebui facut, si care sunt riscurile, pentru ca presupun ca sunt anumite riscuri. Stiti care sunt tarifele pentru asa ceva.

Va multumesc
Discuție Vanzare firma
Buna ziua,
Cautand pe net despre vanzare firma, am ajuns pe acest forum, si as avea si eu o intrebare in legatura cu VANZARE FIRME. Am o firma de publicitate , si nu o mai pot tine din cauza crizei, cineva ma sfatuit ca ar fi mai bine sa-o vand, dar nu stiu exact cum se procedeaza, si am auzit tot felul de treburi care nu sunt tocmai "curate", referitor la cei care o cumpara, si anume ca se pot face multe "smecherii" cu firmele cumparate. Firma are si datorii, si nu mai imi pot permite sa -o tin, as dori daca ma poate ajuta cineva cu un raspuns, ce trebuie facut ca sa-o pot vinde cu tot cu datorii, dar sa nu mai am nici o raspundere la firma dupa ce o sa-o vand altcuiva.

Va multumesc foarte mult pentru ajutor.