avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1230 soluții astăzi
Forum Activitate madalinan

Activitate madalinan

Ministerul Justitiei hotaraste de cate ori se da examenul. Subiectele se trag la sorti in ziua examenului, in fata candidatilor si sunt din bibliografie. Sunt 6 subiecte.
Examenul nu este greu. Eu m-am pregatit timp de doi ani pentru magistratura, dar m-am razgandit in ultimul moment la presiunea familiei si am dat examen la executori. Nu stiu de ce se pica pentru ca nu este greu deloc. Am invatat din cartile consacrate la civil - Boroi, Deak-contractele, Barsan-obligatiile, Pop-drepturile reale, plus Ioan les si Ciobanu+Boroi -executarea silita. Apreciez ca 3 luni sunt suficiente.
Am sustinut ieri examenul. Poate raspunsul meu e tardiv, dar sper sa foloseasca viitorilor candidati. Au fost subiecte de sinteza, cate 2 din fiecare proba de concurs- drept civil, drept procesual civil(executarea silita) si organizarea profesiei de executor judecatoresc.
Răspuns la discuția Admitere INM 2011
As vrea sa ma ajutati si pe mine alungandu-mi o temere...a fost sau mai e vreo problema cu diplomele celor de la Spiru, de la zi? Multumesc mult
Răspuns la discuția Admitere INM 2011
Are cineva vreo informatie despre examenul de admitere la executori? Stiu ca intrebarea nu are legatura cu topicul, dar mi-am zis sa incerc. M-ar interesa subietele, natura lor. Va multumesc
Nu stiu informatii si de aceea am apelat la acest forum in speranta ca voi afla cate ceva. As fi recunoscatoare pentru orice fel de indrumare.
Imi poate oferi cineva vreo informatie despre examenul de admitere in profesia de executor judecatoresc legat de natura examenului si a subiectelor de concurs. As dori sa stiu daca sunt subiecte grila sau sinteza. Va multumesc