avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 803 soluții astăzi
Forum Activitate adam.

Activitate adam.

Răspuns la discuția grav
da, nici macar acest lucru nu s+a facut .. demararea procedurii de inventariere printr+o decizie scrisa .... acum inteleg , el practic vrea sa ma forteze sa fac un lucru prin care ma poate avea ulterior : la mina : , sa spun asa , in eventualitatea unor nereguli in gestiune , cu toate ca nu este vb de asa ceva... practic nu a fost timpul fizic suficient ca sa se intample asta
Răspuns la discuția grav
nu , nu am semnat un astfel de document , s+a adus in discutie la un moment dat despre o garantie in bani , lunar intr+un cont , dar nu am semnat un astfel de contract .
Răspuns la discuția grav
da , contractul meu este ca si gestionar .. dar nu s+a facut un pv de predare primire la inceput si nici nu am preluat gestiunea pe numele meu
Răspuns la discuția grav
nu .. problema se pune altfel .. nu s_a facut niciun inventar la inceput si nici nu am semnat o preluare a gestiunii pe numele meu ... dumnealui doreste ca acum , inainte de plecare sa semnez un fel de proces verbal de predare primire initiala , bazat pe stocul din calculator urmand ca mai apoi sa semneze cererea mea de lichidare
Discuție grav
buna.. am o intrebare .. as vrea sa plec cu preaviz de la locul meu de munca actual ... sunt gestionar la un depozit iar directorul vrea sa ma puna sa semnez unproces verbal de predare primire a gestiunii mai inainte spunind ca altfel nu se accepta preavizul .. lucrez de 2 ;uni la el si la inceput nu mi-s-a facut predarea gestiunii si nici inventarul ...
acum nu stiu ce as putea sa fac ... in privinta asta .. as dori un raspuns daca se poate