avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1954 soluții astăzi
Forum Activitate kmD

Activitate kmD

Citez : "domeniu marcamea.ro era deja inregistrat cu mult timp in urma(pe respectivul domeniu functioneaza un site destul de accesat in Romania)"
Mai degraba este rea vointa din partea celui care inregistreaza la OSIM poate doar in speranta sa-mi fure domeniul. Daca ar merge asa treaba as inregistra 100 nume la OSIM si as luat domenii importante din Romania, cu care as face bani frumosi.
In contractul de la RNC spune ca poti inregistra daca nu exista pana in momentul de fata o marca inregistrata pe acel nume.
Răspuns la discuția creeare cont site adulti
Personal, cred ca spusele respectivului politist sunt doar sa va intimideze. Faptul ca a fost creat un cont dupa un anume IP nu ajuta la nimic. Chestia cu clonarea MAC-ului ar fi ceva, asta doar daca respectiva v-a pacalit in vrun fel sa accesati(dupa calculatorul dvs.) un anume document avand astfel acces la informatii importante fara sa va dati seama, insa aceasta metoda ar presupune cunostiinte avansate in IT, iar o alta metoda ar fi chestia cu routerul wi-fi care nu era parolat sau cunostea parola.
Pe scurt este posibil acest lucru, dar la fel de posibil este sa se si demonstreze ca s-a facut acest lucru. Eu zic sa stati linistit.
In niciun caz nu ai putea sa iei domeniul respectiv. Nu inteleg de ce folosesti 'recupera', din moment ce n-a fost niciodata al tau.
Pe vremea cand s-a inregistrat domeniul probabil tu nici nu te gandeai la cuvantul respectiv, dupa cum spui tu mai sus..
Deci, practic persoana pe care-o consideram inspector este si procuror.
Multumesc mult de raspunsuri
Prin "Permisul nu vi se mai restituie" sa inteleg ca n-o sa-mi mai dea permisul inapoi pana la solutionare dar imi pot da o noua dovada/sau o pot schimba pe cea cu 'fara drept de circulatie' incat sa pot circula ? Asta banuiam si eu.
Deci, practic fac o cerere catre procuror si solicit sa mi se acorde o dovada cu drept de circulatie ? Presupun ca cererea nu este una tip.
Insa inca o nedumerire. Politistii care au constatat accidentul, alcoolemia si mi-au luat atunci declaratii, intre timp au dat dosarul unui inspector, la care am mai dat ulterior aceleasi declaratii. Dosarul este inca la acel inspector. Presupun ca aceasta este ordinea sa ajunga dosarul la procuror insa nu sunt sigur de acest lucru.
Deci, cererea se face catre inspectorul acela, comisarul sef al sectiei, procuror (dar cine va fi el?) sau trebuie sa astept ca dosarul sa fie dat de inspector catre procuror ?
In incheiere vreau sa mai spun 2 lucruri.
Sunt sub cercetare penala din cate stiu eu, iar al doilea lucru este ca sunt placut impresionat de rapiditatea cu care mi s-a raspuns
Multumesc inca o data
Cautand pe Internet despre problema mea am dat de acest site si m-am gandit sa incerc si aici gasirea unui raspuns concludent.
Fara sa va ocup timpul cu foarte multe detalii, am sa incerc sa va spun cat mai pe scurt cele intamplate.
Pentru inceput am sa pun totul la persoana I pentru a ma face inteles cat mai usor.
" Conducand pe drumurile publice cu o alcoolemie de peste 0.8 in aerul expirat, urmand un accident, fara vatamari corporale politia mi-a retinut permisul, dandu-mi o dovada 'fara drept de circulatie' pana la solutionarea cazului. "
Acum problema este ca eu am sustinut ca nu am fost la volan, ci o alta persoana care la randul ei a fost testata de alcoolemie(avand 0) si pusa sa dea declaratii cu cele intamplate, ea sustinand ca a fost la volan in acel moment.
Cazul s-a lungit prea mult si as vrea sa stiu daca, in ciuda faptului ca am dovada 'fara drept de circulatie' mi se poate reda dreptul de a conduce pana la finalizare. Daca da cum as putea face asta ? Daca nu, de ce anume ?

Va multumesc anticipat pentru raspunsurile oferite si pentru timpul acordat