avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 794 soluții astăzi
Forum Activitate adryblondy

Activitate adryblondy

Discuție schimbare nume
am fost casatorita si am hotarat sa puratm ambii soti numele meu de familie.Am nascut un baietel care a luat si el numele meu de familie, apoi am divortat , fostul sot a revenit la numele lui dinaintea casatoriei.As vrea sa stiu daca se poate sa i se schimbe numele de familie al copilului daca tatal cere sa ii poarte numele lui.
Răspuns la discuția parchet
am zis k am solicitat sa mi se incredinteze masina ....pot primi un raspuns de la parchet in sensul asta?
Răspuns la discuția parchet
fostul meu sot a reclamat la politie ca i-am furat masina care este bun comun, politia mi-a pus sigiliu pe masina, eu am facut o cerere la parchet sa mi se incredinteze masina spre folosinta pana la solutionarea partajului la care am atasat si un certificat de grefa care atesta ca masina este unul din bunurile po9menite in dosar.a trecut mai bine de o luna de atunci si nu am primit nici un raspuns
Discuție parchet
in cat timp se solutioneaza un dosar ajuns la parchet in care s-a dat neinceperea urmaririi penale?
Discuție codul penal
este in discutie un decret pentru eliberarea detinutilor cu pedepse mai mici de trei ani pentru inceputul anului anul 2011?
Răspuns la discuția marire pensie alimentara
nu se poate lua in considerare salariul minim pe economie din grecia?sau macar suma pe care a tot trimis-o sa fie stabilita legal in cuantumul de 150 de euro ?
cum pot sa obtin marirea pensiei alimentare daca tatal copilului a trimis timp de un an 150/luna din grecia si nu vrea sa recunoasca faptul ca munceste in grecia luandu-si angajamentul la tribunal ca nu poate plati mai mult de 150 ron?