avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1211 soluții astăzi
Forum Activitate MARAZZI

Activitate MARAZZI

suma a fost de zece mii lei in 2005 in actul de ipoteca ...pretul vanzarii este in suma de 10000 mii ,suma ce reprezinta credit acordat subsemnatului de mama mea, ... c .elena , asa cum rezulta din contractul de imprumut si ipoteca autentificat sub nr.... in data de... la notarul.. ... multumesc mult ptr sfatul dat.. sarut mana
creditu e luat pe nevoi personale far garantii ...

sunt inca . inmarmurit cu sa poata banca sa anuleze un cat de ipoteca din anul 2005 cand eu in aceea perioada nu aveam nici un credit de nevoi personale. si 2 exista un act de vanzare cumparare urmata de executarea ipotecii in 2010 .. si dupa un 1 si 6 luni banca sa anuleze 2 acte cu mult inainte..? fara ca acest bun sa fie gajat bancii ( in speta apartamentu)

am fost la notara . si mi sa explicat ca nu poate . am fost la 2 avocati unu mi a spus ca nu se poate executa apartamentu ca se demonstreaza ca actu intrarii n posesia apartamentului sa facut in baza ipotecii din 2005 .. cel de al 2 mi a spus sa se informeze . referitor la cazul respectiv.. dupa cine sa ma iau..?



am imprumutat un credit in 2007 ptr nevoi personale., specific , ca n 2005 aveam ipoteca pe casa mea de catre mama mea, in 2009 am pasarit tara si nu am mai achitat creditul . in 2010 mama executa ipoteca si intra n posesia imobilului.. in 2011 banca luna 8 banca cere executie asupra bunurilor mele .. a primit la adresa care locuiam mama mea o executare siliata .. in care se specifica ce se vor anula orice act cu care am instrainat bunuriel ( apartamentul.. ipotecat ).. poate banca sa anuleze un act de vanzare cupmarare de un an jumatate . si sa execute acest apartament? mai ales ca exista un act de ipoteca intabulat pe acest apartament din 2005 in favoare mamei..
multumesc.. mult.. sarut mana..si o saptamana placuta va doresc.
dar ii poate obliga sa mi achite datoriile mele prin alte misloace in afara de executare ...
chiar daca inainte exista un act de ipoteca asupra casei ,in favoarea mamei?cu ceva timp inainte de incheierea actului de vanzare cumparare.
in urma cu 3 ani am luat un credit de nevoi personale , fara girant, fara ca parintii sa garanteze cu vrun bun, ptr acest credit, in urma cu ceva timp am parasit tara vanzand casa mea , mamei mele.Acum parintii mei sunt terorizati de o firma de recuperari creante ca vor fi executati pana la terminarea datoriei facute de mine. se poate asa ceva n tara asta ata timp cat saracii oameni nu au semnat nicaieriin contractul meu de imprumut?