avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1149 soluții astăzi
Forum Activitate sssmihaela

Activitate sssmihaela

multumesc de raspuns...se poate incheia un contract de inchiriere pe cota procentuala din profitul realizat in cadrul cabinetului? pentru ca am uitat sa mentionez ca asta ar cam fi forma pe care o doreste sotul meu...nu ca o chirie fixa stabilita lunar sau anual.
"persoana fizica autorizata" ar insemna in cazul de fata "autorizatia de libera practica"? ca nu prea ma pricep
buna ziua, sotul meu este medic stomatolog si detine un cmi. I s-a oferit posibilitatea sa mearga sa profeseze in Franta, dar nu doreste sa suspende activitatea cabinetului. am cateva intrebari:
1. care este modalitatea legala si mai facila de a contracta serviciile unui coleg medic stomatolog? prin ce modalitate? contract colaborare? contract munca?etc.
2. unde se inregistreaza contractul respectiv si care sunt obligatiile la plata pentru cmi?
va multumesc!
Răspuns la discuția contract de colaborare
buna ziua, am si eu o intrebare. sotul meu este medic stomatolog si are un cmi si de curand s-a hotarat sa plece si sa profeseze in alta tara.
in aceste conditii:
1. care este cea mai avantajoasa si mai facila metoda de a continua activitatea cmi-ului cu un alt medic in conditiile in care el s-a gandit un fel de colaborare pe procent din incasari?
2.ce fel de contract se incheie, si ce fel de obligatii va avea cmi-ul catre medicul colaborator si catre stat, unde se inregistreaza contractul?
va multumesc!