Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general contract de colaborare
Discuție deschisă în Contabilitate în general

contract de colaborare

unde se depun contractele de colaborare intre o firma si o persoana fizica
nu se depun nicaieri, se pastreaza la ambele parti , persoana juridica e raspunzatoare de contract si tot ea vireaza si impozitul retinut din venitul prevazut in contract
buna ziua, am si eu o intrebare. sotul meu este medic stomatolog si are un cmi si de curand s-a hotarat sa plece si sa profeseze in alta tara.
in aceste conditii:
1. care este cea mai avantajoasa si mai facila metoda de a continua activitatea cmi-ului cu un alt medic in conditiile in care el s-a gandit un fel de colaborare pe procent din incasari?
2.ce fel de contract se incheie, si ce fel de obligatii va avea cmi-ul catre medicul colaborator si catre stat, unde se inregistreaza contractul?
va multumesc!