avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 126 soluții astăzi
Forum Activitate renegation

Activitate renegation

Răspuns la discuția Admitere SNG 2012
daca dadeam acum cativa ani si aveam peste 7 nu mai aveam nici o emotie, ca se intra si cu 6, acum pana pe 12 septembrie....
Răspuns la discuția Admitere SNG 2012
Laura Mirela sper sa fie ultima ta varianta.....ori nu au facut nimic si ce rost sa mai aiba contestatie lor.

Răspuns la discuția Admitere SNG 2012
Eu totusi cred ca daca faci ok ai sanse pe post (si nu numai), plus ca 6 luni de la examen esti in baza lor de date si daca in sase luni se iveste un post cheama pe cei care au avut nota de trecere la concursul anterior... Cunosc cazuri multe la mine in judet... doua prietene au dat pe doua posturi (cu alte 15 pers) pentru perd determinata prin septembrie 2010... una a fost a patra pe lista cu 9,25, iar cealalta mult mai jos cu 7,60 si ceva... pe cele doua posturi au intrat 3... da au intrat trei caci ultimii doi au avut aceleasi medii si...surprizaaaaa.... mai era un post (aici cred ca a fost pila). Pana una alta in martie 2011, cele doua prietene sunt chemate la Curtea de Apel sa-si aleaga un post pentru perioada NEDETERMINATA. Sunt si acum acolo bine mersi, iar cei 3 care au intrat in septembrie prin concurs au plecat acasa (cu toate pilele) caci au venit grefierii din concediile de crestere a copilului. Asa ca va zic sa SPERATI si NU VA RATATI SANSA!
PS: din cate am auzit, din 2013 se va pune mare accent pe concursul pe posturi pentru grefieri... sursa: o prietena procuror de la oprietena din cadrul CSM
Răspuns la discuția Admitere SNG 2012
Fete, bine ca am scapat de invatat... acum vin emotiile asteptarii rezultatelor... eu am facut de vreo 7,60 insa cred ca vor fi multi cu note mari. Ca tot zicea cineva ca nu s-a iesit dupa o ora... la mine in sala, dupa prima ora au iesit multicei, insa dupa a doua ora in sala au ramas jumatate. Eu cred ca au fost pregatiti.
Si eu am interpretat art 179 luandu-l pe sot ca si reprezentant conventional si prin urmare citarea nu se mai efectueaza, avand termenul in cunostinta si mi-am luat-o in mana si am avut intrebarea cu A sau F cea legata de cheltuieli de judecata, pentru ca mama ma-sii nu pot invatat mot-a-mot si mi-am zis ca sigur vor sa ne prinda cu intrebarea asta. In prima faza citind intrebarea e clar ca e adevarata, dar din cauza unei virgule puse special inainte de pentru asistarea partilor am tins sa cred ca se refera la ASISTENTA partilor de orice fel si am bulit-o, desi m-am invartit in jurul intrebarii vreo 5 minute sa pun A sau F.
Si cea cu... camera de consiliu... acum, dupa ce am citit ce a scris Rali, imi dau seama ca asa era, „nu orice se face in cursul urmaririi penale se face in camera de consiliu”, io am mers pe rationamentul ca majoritatea incheierilor de luare a masurilor s-au facut in camera de consiliu si de ce nu s-ar lua si asta...wrongggggggggg
Sunt suparata flesca pe mine pentru nota asta caci subiectele nu au fost grele, poate la organizare mi s-au parut mie mai grele fata de anul trecut.
Acum ... in vacanta toata lumea, ca suntem chiaune sau cel putin io asa ma simt, desi azi sunt la munca... dar cel putin nu mai invat
Răspuns la discuția Admitere SNG 2012
Deci luni este ultima zi de inscriere, nu? Bafta celor care s-au inscris! Intram pe ultima 100 de metri!
Răspuns la discuția Admitere SNG 2012
si totusi chiar trebuie sa invatam chestia cu expertize criminalistice din legea 567???? Pentru ce????
Răspuns la discuția Admitere SNG 2012
si eu abia acum ma apuc de invatat, sper... am mai dat anul trecut, insa cum lucrez si de data aceasta mi-a fost imposibil sa ma apuc pana acum. Este vara, incep concediile, mai pleaca sefii din biroul si mai trag un ochi peste cpc, asa ca nu sunteti singure...va urmez si eu. Bafta multa tuturor!
Răspuns la discuția Admitere SNG 2012
nu stiu daca s-a scris deja, caci nu am citit chiar toate paginile dar...azi cand am descarcat legea 567/2004 din Lex Expert mi-a dat-o si cu prevederile referitoare la personalul care functioneaza in cadrul Institutului National de Expertize Criminalistice.... in opinia mea, chestia asta trebuie sa dispara din tematica, caci nu vad rostul pentru SNG. Stie cineva daca CSM-ul a mai umblat la tematica de anul trecut? Stiu ca in decembrie mai dadeau hotarari de modificare a tematicii...io am sa caut, dar daca stie cineva ceva sa ma anunte si pe mine.
Răspuns la discuția SNG 2011
felicitari amandurora!!!
cerneacristina, ramai pe nedeterminata si te transferi in timp...parerea mea.
sunt putin speriata sa vin in Romania deoarece ne poate gasi usor, in plus i-a amenintat si pe ai mei daca intervin in vreun fel, insa...am sa risc