avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1802 soluții astăzi
Forum Activitate AndreeaMizgoi

Activitate AndreeaMizgoi

Bună ziua. Am achiziționat un apartament de curând. Fostul proprietar a avut un loc de parcare în fața blocului, plătit până la sfârșitul anului(2023) și mi-a lăsat chitanța pentru acesta. Zilele trecute am mers la primărie să mă interesez de plătirea în continuare a locului de parcare și mi s-a spus de la urbanism ca acest loc de parcare a fost alocat altcuiva pentru anul 2024 iar mie vor încerca să imi aloce alt loc. Este normal? Atâta timp cat locul este plătit până la sfârșitul anului, iar eu vin din timp să îl prelungesc și plătesc, de ce nu mi se poate aloca același loc de parcare ? Există vreo hotărâre sau vreo informare la care pot referire? Mulțumesc
Buna seara,
In curand voi deveni mamica unui baietel, in urma unei relatii de concubinaj. Prietenul meu este plecat in strainatate si nu va putea fi prezent cand se va naste copilul. Care este procedura de recunoastere a paternitatii?Se poate face vreo procura pe care o poate trimite in tara? Sau ce alta varianta avem pentru intocmirea certificatului de nastere?
Va rog sa-mi dati un raspuns urgent.