Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Loc Parcare neprelungit
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Loc Parcare neprelungit

Bună ziua. Am achiziționat un apartament de curând. Fostul proprietar a avut un loc de parcare în fața blocului, plătit până la sfârșitul anului(2023) și mi-a lăsat chitanța pentru acesta. Zilele trecute am mers la primărie să mă interesez de plătirea în continuare a locului de parcare și mi s-a spus de la urbanism ca acest loc de parcare a fost alocat altcuiva pentru anul 2024 iar mie vor încerca să imi aloce alt loc. Este normal? Atâta timp cat locul este plătit până la sfârșitul anului, iar eu vin din timp să îl prelungesc și plătesc, de ce nu mi se poate aloca același loc de parcare ? Există vreo hotărâre sau vreo informare la care pot referire? Mulțumesc
Informatii puteti gasi pe site-ul primariei, la hoatarai ale Consiliului local.
Cine v-a dat raspunsul trebuie sa va precizeze si doicumentul in baza caruia s-a alocat locul de parcare altcuiva, inainte de expirarea termenului pentru care este deja platit si fara o renuntare prealabila la acesta de catre cumparator.