avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1035 soluții astăzi
Forum Activitate tony999

Activitate tony999

Multumesc!
Masina nu mai exista, am vazut-o dezmembrata, iar la starea in care era , nu avea ce sa mai refaca, era acordeon. Domnul nu mai sta in localitate ca am fost la el in sat, unde a stat.Vecinii au zis ca s-a mutat in alta localitate.Numarul de telefon nu mai este bun.

Răspuns la discuția Radiere auto cu probleme
nu am inteles, la remat ai mai dus masina? nu era la centrul de fier vechi?
Buna ziua,
As dori sa radiez de la politie si administratia financiara o masina, care nu mai exista fizic din 2010, cand am avut accident cu ea. Ca document ramas de atunci am un proces verbal facut de politie in care sunt constatate daunele majore. Masina a fost distrusa in accident. Epava a fost lasata la un domn intr-o localitate din zona, care avea un service auto, care din pacate nu mai locuieste in acea localitate si nici nu am cum sa mai dau de el. Masina a fost dezmembrata.
Am vrut sa o radiez de la administratia financiara sct 6 cu declaratie pe proprie raspundere (am inteles ca s-a mai procedat asa), dar am fost trimis la politie pentru radierea din circulatie, dupa care sa revin la ei. La politie nu vad sa existe o procedura pentru cazul de mai sus.Am in plus ca document doar chitanta pentru locul de parcare de resedinta. Cum se poate proceda? Sa nu mai platesc impozit pe ceva ce nu mai exista. Ps.Am toate actele in original si numerele.
Răspuns la discuția Cum pot radia autoturismul?
pur si simplu am lasat-o in curtea lui, ramand sa revin eu ulterior sa vedem ce mai este bun din ea, ce se poate vinde,etc. accidentul a fost pe langa bacau, eu sunt din bucuresti. dupa accident nu mi-a mai stat gandul la ce se intampla cu masina. persoana respectiva avea numarul meu de telefon, dar nu a dat niciun semn. vazand asta am inceput sa-l caut, i-am aflat telefonul si de atunci ma plimba cu vorba, cica are piesele ramase, dar caroseria si restul le-a dat la fier vechi.i-am cerut sa-mi faca rost de hartie de distrugere sa o pot radia, macar atat in prima faza, dar tot ma amana de pe o zi pe alta...si as dori sa schimb strategia...
multumesc!
am avut un accident in luna iulie 2010, epava am lasat-o la un nene in curte care avea service, urmand sa o dezmembreze si sa vanda piesele.dupa multa liniste din partea lui, am fost peste el, dar a inchiriat locul si abia am reusit sa fac rost de un telefon. de o luna de zile ma poarta cu vorba. nu am facut niciun act cu el, deoarece la data accidentului nu mai la asta nu mi-a stat gandul. cum pot radia masina din circulatie si de la administratia financiara, daca nu am hartia de dezmembrare? as putea sa o declar furata cu persoana respectiva principal suspect? am martori. multumesc!