avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1954 soluții astăzi
Forum Activitate cipi055994

Activitate cipi055994

Birou_de_Mediator a scris:

Daca dvs cultivati unul din cele 7 soiuri de lucerna pentru care se primeste subventie trebuie sa depuneti cererea de obtinere a subventiei la APIA. Din cate stiu cererea se depune pana la 1 martie. Codul pentru lucerna/trifoi este 451.

Documentele necesare sunt:
- cerere tip;
- copie dupa CI pentru persoane fizice sau copie dupa certificatul de inmatriculare pentru persoane juridice;
- copie dupa actul de proprietate sau alte acte doveditoare ale dreptului de folosinta sau de proprietate asupra terenului.


Daca imi permiteti, raspunsul dvs este incomplet. Suprafata minima pentru o cerere de subventie este de minim 1 ha, fractionat pe parcele de minim 0.3 ha in cazul terenului arabil si 0.1 ha in cazul gradinilor si viilor
Răspuns la discuția Contractul de arendare
Atat timp cat este valabil un contract de arenda este normal sa fie respectat ca termen. reziliati contractul de arenda si apoi perfectati vanzarea - cumpararea.
Am si eu o intrebare: legea arendei se abroga datorita noului Cod Civil. Este necesara incheierea unui nou contract sau se poate incheia un act aditional?
Va multumesc