avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 942 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... A.P.I.A. - subventie pentru cultivare lucerna
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

A.P.I.A. - subventie pentru cultivare lucerna

am o parcela de pamant de 38 ari ce o cultiv cu lucerna.pot primi bani de la apia?ce trebuie sa fac?
Cel mai recent răspuns: cipi055994 , utilizator 15:39, 24 Februarie 2012
Daca dvs cultivati unul din cele 7 soiuri de lucerna pentru care se primeste subventie trebuie sa depuneti cererea de obtinere a subventiei la APIA. Din cate stiu cererea se depune pana la 1 martie. Codul pentru lucerna/trifoi este 451.

Documentele necesare sunt:
- cerere tip;
- copie dupa CI pentru persoane fizice sau copie dupa certificatul de inmatriculare pentru persoane juridice;
- copie dupa actul de proprietate sau alte acte doveditoare ale dreptului de folosinta sau de proprietate asupra terenului.
Birou_de_Mediator a scris:

Daca dvs cultivati unul din cele 7 soiuri de lucerna pentru care se primeste subventie trebuie sa depuneti cererea de obtinere a subventiei la APIA. Din cate stiu cererea se depune pana la 1 martie. Codul pentru lucerna/trifoi este 451.

Documentele necesare sunt:
- cerere tip;
- copie dupa CI pentru persoane fizice sau copie dupa certificatul de inmatriculare pentru persoane juridice;
- copie dupa actul de proprietate sau alte acte doveditoare ale dreptului de folosinta sau de proprietate asupra terenului.


Daca imi permiteti, raspunsul dvs este incomplet. Suprafata minima pentru o cerere de subventie este de minim 1 ha, fractionat pe parcele de minim 0.3 ha in cazul terenului arabil si 0.1 ha in cazul gradinilor si viilor

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Teren in asociatie Vlad2013 Vlad2013 Buna ziua , Am un tren arabil si l-am inscris intr-o asociatie ,acum cativa ani . In aultimii doi ani,asociatia respectiva nu l-a mai cultivat. Daci: ... (vezi toată discuția)
Contestatie la proces verbal de constatare apia filipvasile filipvasile in data de 24.11.2011 am primit p.v. de constatare privind cererea de plata nr.6827/3/16/2009 subventii de la APIA incheiat atentie in data de 26.01.2011. data ... (vezi toată discuția)
A.p.i.a. evanghelina evanghelina am si eu o problema si as avea nevoie de o solutie: tatal meu detine mai multe ha de teren arabil pe care le cultiva in fiecare an. Pana la inceputul ... (vezi toată discuția)