avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 927 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... contestatie la proces verbal de constatare apia
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

contestatie la proces verbal de constatare apia

in data de 24.11.2011 am primit p.v. de constatare privind cererea de plata nr.6827/3/16/2009 subventii de la APIA incheiat atentie in data de 26.01.2011. data de pe plic este de 24.11.2011. este data o comisie formata din 3 persoane care conform P.V. mentionat a avut ca scop corectitudinea efectuarii platilor in cadrul suprafetelor de sprijin pentru suprafete cultivate. baza legala a verificarii: og 79/2003, modificata cu Legea 529/2003; og.92/2003; legea 1/2004; o.u. 125/2006 si prin modificare art 2 din legea 36/1991. va fac cunoscut faptul ca comisia de mmai sus mentioneaza in procesul verbal ca " a procedat la efectuarea unei verificari documentare si FAPTICE? ce a avut drept scop stabilirea corectitudinii autorizarii cererii de plata.
La prezentarea aspectelor constatate se mentioneaza" reimport de suprafata in urma teledectiei" .
m-am prezentat pe data de 25.11.2011 la sediul APIA -DOLJ DE UNDE MI-A FOST EMIS PROCESUL VERBAL SI PRIN ACESTA FIIND INSTIINTAT CA AM DE PLATA SUMA DE 903.24 LEI si ca DOCUMENTE PROBANTE INCA O DATA FIIND SPECIFICAT RAPORTUL DE TELEDECTIE, SI am luat legatura cu coordonatorul comisiei din P.v. mentionat care mi-a spus ca pe parcela mea de 69 de ari se mai suprapun pe anumite portiuni si alti trei cetateni. MENTIONEZ FAPTUL CA AM TITLU DE PROPRIETATE 360-14996 CODUL 017073503 PE ACEASTA PARCELA CARE SPUNE CA : CATEGORIA DE FOLOSINTA=ARABIL; TARLA NR.16;PARCELA NR.11; SUPRAFATA=6900 M.P.; VECIN LA NORD= DC 374; EST= A10;LA SUD =BUTA CONSTANTIN;VEST= DE 604. EU NUMAI PE ACESTA PARCELA AM INFINTAT CULTURI SI IN CERERE AM SPECIFICAT ACEASTA PARCELE CONF. ACT PROPRIETATE MAI SUS MENTIONAT.
VA MAI ADUC LA CUNOSTIINTA FAPTUL CA EU AM FOST PERMANENT IN LOCALITATE SI NU AM FOST NICIODATA SOLICITAT SA VIN LA FATA LOCULUI PENTRU VERIFICARI.
VA ROG FRUMOS INDRUMATI-MA CU PASII CORESPUNZATORI UNDE TREBUIE SA MA ADRESEZ SI CE SA FAC? PENTRU CA CEI DE LA APIA MI-AU SPUS CA NU AM NICI O CALE DE APARARE SI CA TREBUIE SA PLATESC ACESTI BANI.EU NU AM CULTIVAT NICI O PALMA DE PAMANT AL ALTUICVA.
Cel mai recent răspuns: Adrian Marin , Consilier juridic 12:49, 26 Noiembrie 2011
Buna ziua !
Faceti contestatie in termen la judecatoria de care apartine agentul contatator (APIA) .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contractul de arenda bkk bkk Buna ziua,detin cateva suprafete de teren in arenda,si de anul trecut sunt in litigiu cu unul dintre arendatori,acesta m a actionat in instanta sub mentiunea ... (vezi toată discuția)
Excludere la plata apia - spetã Cabinet de Avocatura Ispas Daniel Cabinet de Avocatura Ispas Daniel Bună seara. [b]Am o spetă cu element de noutate dacă a mai întâlnit cineva sau îşi poate exprima părerea.[/b] Un justitiabil a fost exclus de către ... (vezi toată discuția)
Rectificare carte funciara-cum pot rezolva problema? emilpetre67 emilpetre67 Iata problema mea: Dupa moartea mamei in 2006 (tatal mort in 1992) am deschis actiune de partaj cu cei 2 frati, ramanand la final (in afara de altele) cu ... (vezi toată discuția)