avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 265 soluții astăzi
Forum Activitate Nicoleta1979

Activitate Nicoleta1979

ma gandeam ca se poate face ceva notarial?
buna ziua , am un teren in folosinta de la primarie ptr tineri casatoriti si as dori sa stiu daca as putea sa il instrainez normal de la primarie in contract scrie ca nu il poti vinde timp de 5 ani dar poate exista vreo varianta de al vinde.

va multumesc!
Răspuns la discuția executare silita
da , dar pe el fac o fundatie de exemplu aceasta nu e pe numele meu? sau nu se poate executa in acest caz?
Răspuns la discuția executare silita
este in folosinta pe termen nelimitat este adevarat ca odata ce incepi constructia banca are dreptul sa execute aceasta casa, dar dupa cat timp se poate prescrie datoria catre banca daca nu ai nimic pe numele tau ce sa ia!
buna ziua, o intrebare va rog daca puteti sa ma lamuriti am un credit de nevoi personale fara garantie care a fost declarat scadent anticipat urmeaza judecata asa au spus cei de la banca. nu am salariu nu sunt angajata dar intre timp am primit un teren de la primarie pe numele meu dat in folosinta conform legii ptr tinerii casatoriti. ne obliga ca in termen de 2 ani sa incepem constructia ce se intampla poate banca sa execute acest teren in folosinta care ai voie sa il vinzi nu mai devreme de 5 ani!
Răspuns la discuția executare silita
oficiul de cadastru este la primarie?
Răspuns la discuția executare silita
cam cat dureaza acest extras de carte funciara pana se elibereaza?
Răspuns la discuția executare silita
dar se poate incerca nu?
Răspuns la discuția executare silita
dar acum pana la licitatie nu poate ceda partea lui in nici un fel ?

Răspuns la discuția executare silita
pai este foarte ciudat pentru ca lui ii revine o camera in cazul in care aceasta se vinde acela care cumpara cum poate sa o foloseasca atata timp cat nu are de ex cale de acces fiind la et 1 nu stiu care este situatia! dar el poate acum de ex sa cedeze sau sa vanda partea lui mamei sa surorii lui?