Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Teren in folosinta de la primarie - interdictie de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Teren in folosinta de la primarie - interdictie de vanzare 5 ani, se poate totusi vinde inainte?

buna ziua , am un teren in folosinta de la primarie ptr tineri casatoriti si as dori sa stiu daca as putea sa il instrainez normal de la primarie in contract scrie ca nu il poti vinde timp de 5 ani dar poate exista vreo varianta de al vinde.

va multumesc!
Poate o promisiune de vanzare in forma autentica,
depinde ce scrie in contract.
avvalentina, utilizator
ma gandeam ca se poate face ceva notarial?
Daca aveti interdictia de a vinde 5 ani nu se poate intocmi niciun act notarial de vanzare cumparare.