avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1082 soluții astăzi
Forum Activitate denyisa

Activitate denyisa

Discuție buna....
daca sunt parata si reclamanta trebe sa platesc taxa inegral sau numai pt bunurile care imi apartin suta la suta si daca unul dintre martori pleaca din tara poate fi audiat la cererea avocatului in instanta?
astazi am avut proces de partaj cu fostul sot care m-a dat pt impartirea apartamentului si a bunurilor ,iar el nu a platit taxa de timbru si judecatoarea a inchis procesul.Ce castig de cauza as avea?
Răspuns la discuția buna- partaj
tatal meu trebuia sa imi plateasca pensia alimentara din 2002 .parintii nefiind divortati el nu mio dat penisa este posibil acuma sa mio dea din urma?
Răspuns la discuția buna- partaj
multumesc f mult pt rasp:)
Răspuns la discuția buna
eu sunt in partaj cu sotul meu pt apartament .Acest apartament a fost cumparat pe banii tatalui meu pt a renunta la mostenirea din casa parinteasca in favoarea lui soramea.In acest sens exista o conventie semnata de martori cum ca parintii mei mi-au cumparat apartamentul .Este posibil ca sotul meu sa castige jumatate din apartament dat fiindca apartamentul este trecut pe amandoi si a fost cumparat dupa casatorie?
Răspuns la discuția buna- partaj
eu sunt in partaj cu sotul meu pt apartament .Acest apartament a fost cumparat pe banii tatalui meu pt a renunta la mostenirea din casa parinteasca in favoarea lui soramea.In acest sens exista o conventie semnata de martori cum ca parintii mei mi-au cumparat apartamentul .Este posibil ca sotul meu sa castige jumatate din apartament dat fiindca apartamentul este trecut pe amandoi si a fost cumparat dupa casatorie?
Răspuns la discuția buna- partaj
da tatal meu este in viata si documentul este un act facut de mana si semnat de martori si documentul reprezinta mostenirea din casa parinteasca
Răspuns la discuția buna- partaj
pe amandoi
Discuție buna- partaj
in cazul partajului unui apartament eu sotia am document ca tatal meu a cumparat acest apartament in timpul casatoriei exista document cu martori este posibil sa pierd apartamentul?
Răspuns la discuția buna
taxa de timbru in valoarea apartamnetului s-a platit de catre sotul meu si mie avocatul imi solicita aceeasi suma este posibil doua taxe de timbru pt valoarea apartamentului?