Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... buna- partaj
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

buna- partaj

in cazul partajului unui apartament eu sotia am document ca tatal meu a cumparat acest apartament in timpul casatoriei exista document cu martori este posibil sa pierd apartamentul?
pe ce nume este apartamentul?
pe amandoi
documentul pe care-l aveti, ce reprezinta? tatal dvs mai e in viata?
da tatal meu este in viata si documentul este un act facut de mana si semnat de martori si documentul reprezinta mostenirea din casa parinteasca
Si ce scrie in actul ala?
Iar dvs. si sotul cum ati ajuns proprietari ai casei? Ati cumparat-o, ati mostenit-o?