avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1054 soluții astăzi
Forum Activitate taniusa73

Activitate taniusa73

M-am gind la asta dar nu gases actele de casatorie si certificatul de nastere al fetitei.L-ea ascuns.
va multumesc din suflet!
In Braila nu exista un asemenea adapost , din pacate! Credeti-ma, imi este extraordinar de greu si pentru mine dar mai ales pentru copii. Ma credeti sau nu, dar cu fetita mai mare comunicam prin semne sau in scris.
copilul este roaman eu sunt din republica Moldova am carte de rezident. El intr-un fel se bate joc de noi stiind ca eu fara fetita mai mica n-am sa plec.
Buna ziua ! Dupa nenumarate amenintar, sotul meu a inceput sa ne lase si fara mincare si fara bani . Cu ochii in lacrimi va spun ca copii mei nu au primit nici macar o bombonica de mos Nicolae in scimb si-a cumparat el vin... In public daca l-at vedea ,e cel mai bun tatic din lume ACASA ESE ANIMALUL DIN EL.Fetita mai mica are un ani si 10 luni si stiti ce maninca? peste afumat slanina si fasole. Daca cumpar salam imi spune cai cu chimicale de carne nu are bani. Sfatuiti-ma va rog ce sa fac?
Aseara sotul meu a venit beat si m-a lovit cu piciorul ,am ramas cu o vinataie.A facut scandal pina la 2 noaptea. Am hotarit sa divortez, dar nu gasesc actul de casatorie si nici actul de nastere al fetitei , fara ele nu pot face nimic .
Daca deschid proces de divort ,va dati seama ca el nici intru-n caz nu-mi va da fetita, care are 1 an si 10 luni .Adica fetita prin hotarire judecatoreasca sigur ca va ramine la mine dar nu va da acordul sa-i fac pasaport pentru ca sa o pot scoate din tara.
Am vrut sa stiu daca n-am sa fiu acuzata ca iam furat copilul?
Imi dau seama ca va fi foarte greu , deoarece eu nu am cetatenie romana si daca merg pe cale legala nu-si va da acordul sai fac fetitei pasaport ..
Daca plecam in alta tara, eu cu sotul meu si fetita noastra (mai exact la parintii mei in Republica Moldova) si nu mai doresc sa ma mai intorc la sotul meu. si nici sa-i las copilul .lA CE POT SA MA ASTEPT? MULTUMESC!