avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1073 soluții astăzi
Forum Activitate gagster

Activitate gagster

Buna ziua,
Am si eu o intrebare la Dumneavoastra, daca nu va suparati. Noi vrem sa aducem ceai din Uniunea Europeana avem mai multi furnizori, ceaiuri naturale, infuzii de fructe etc. Si vreau sa va intreb ce pasi trebuie urmati pentru asta. Ca am fost la sanatate publica, si la registrul comertului si toti imi spun ca trebuie de mai luat de undeva ceva, dar ei nu stiu ce si de unde. Daca ma puteti ajuta cu ceva informatie sau macar o lege v-as fi foarte recunoscator.
Va multumesc anticipat.
Răspuns la discuția Comerþ ceaiuri naturale din UE
Vom face şi comerţ en-gross, şi comerţ en-detail, adică noi vrem să ditribuim în câteva judeţe, dar căutăm şi ditribuitori în toată ţara. La contabil am fost şi mi-a spus că trebuie să avem doar factura şi avem liber la comerţ, dar la sănătate publică mi-a spus că mai trebuie nişte acte, de care să mă interesez, dar ei nu ştiu unde.
Răspuns la discuția Comerþ ceaiuri naturale din UE
Vom face şi comerţ en-gross, şi comerţ en-detail, adică noi vrem să ditribuim în câteva judeţe, dar căutăm şi ditribuitori în toată ţara. La contabil am fost şi mi-a spus că trebuie să avem doar factura şi avem liber la comerţ, dar la sănătate publică mi-a spus că mai trebuie nişte acte, de care să mă interesez, dar ei nu ştiu unde.
Bună ziua,
Noi vrem să aducem ceaiuri naturale din Uniunea Europeană pentru a le comercializa în România. Ceaiurile sunt ambalate în pachete a câte un kilogram şi aici am vrea sa facem catering, distribuţie în magazine etc., dar nu le vindem în ambaljul lor iniţial, îl impărţim în ambalaje a câte 50 g. Întrebarea mea este ce anume trebuie să fac, mă refer la actele de care am nevoie, ce instituţii pot întreba ca să-mi ofere ceva informaţii.

Vă mulţumesc anticipat