avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1063 soluții astăzi
Forum Activitate isabela09

Activitate isabela09

Răspuns la discuția Alegeri consiliul local
Cum se alege
Buna ziua,mi-ati putea explica, va rog, cum se realizeaza alegerile pentru consiliul local?Va multumesc
Va rog frumos sa imi spuneti si mie ce intelegeti dumneavoastra prin expresia 'Dreptul este un minimum de etica".Va multumesc
Buna ziua,in luna iulie am incheiat o asigurare de locuinta,iar ulterior am aflat ca persoana care a incheiat aceasta asigurare era inca minora,avea 17 ani.A implinit 18 de abia in luna septembrie.Mai este valabila asigurarea?Va multumesc
Buna ziua,am nevoie de cartea Institutiunile lui Gaius pentru cursul de drept roman si nu reusesc sa o gasesc nicaieri,nici la anticariate,nici la librarii.Stiti cumva de unde as putea face rost de ea?Va multumesc.
Buna ziua,

Stiu ca probabil sunteti satui de astfel de intrebari,insa as vrea si eu sa stiu daca este posibil sa ai o cariera in domeniul juridic daca nu ai cunostinte sau pile?
Eu sunt in ultimul an de liceu si ma gandesc serios sa ma indrept spre facultatea de drept din Cluj,insa toti din jurul meu ma sfatuiesc sa aleg altceva.Toata lumea imi spune ca as fi naiva sa pierd 4 ani din viata invatand pe rupte daca nu am pile pentru ca altfel nu am nicio sansa sa intru in barou sau sa gasesc un avocat pe langa care sa imi fac stagiatura.
Chiar asa stau lucrurile in realitate?