avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 524 soluții astăzi
Forum Activitate luminitza41

Activitate luminitza41

Răspuns la discuția divort care implica 2 copii
eu nu vreau sa despart fetele dar eu nu pot in momentul de fata sa platesc un avocat care sa ma reprezinte .mi se acorda avocat din oficiu /?mai mentionez ca eu acum sunt angajata ,stau in casa mamei mele ,iar sotul meu e plecat in strainatate dar vrea sa revina si sa isi ia o chirie unde sa locuiasca cu fata/fetele .
Răspuns la discuția divort care implica 2 copii
mentionez ca si in timpul casniciei am locuit in casa mamei mele si acolo voi ramane eu ...iar despre educatia fetelor doar eu m-am ocupat ....asa vea sanse sa iau fetele fara un avocat ?daca el nu e de acord sa mi le dea mie spre intretinere?ce sanse am sa iau eu fetele ?
daca ne intelegem se poate /e legal sa mi se acorde mie custodia lor dar una din ele sa locuiasca cu el ?
buna seara ,
eu si sotul meu am hotarat sa divortam ...nu mai putem sta impreuna din cauza neintelegerilor dintre noi .Eu as vrea ca amamndoua fetele (una de 6 si una de 9 ani )sa ramana la mine ,dar el vrea ca pe cea mare sa o ia el sa o creasca el .Se poate ca sa mi se dea mie custodia fetelor ,dar sa o las pe cea mare sa o creasca el iar daca fata va vrea sa vina la mine sau daca vad ca nu se descurca cu ea sa o iau inapoi ?Mentionez ca nu imi permit sa platesc un avocat pt ca pana acum o luna nu m-a lasat sa ma angajez ....de-abia de o luna muncesc .....el munceste dar nu ca angajat .