avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 862 soluții astăzi
Forum Activitate SC VISORIPAS COM SRL

Activitate SC VISORIPAS COM SRL

Buna ziua! Apropo de acele actiuni,eu am fost instiintat print-o scrisoare in anul 2007,de catre (la acea vreme ROMEXTERRA BANK),despre numarul de actiuni pe care il detin si daca sunt deacord sa le vand ,in cazul in care vor fuziona cu o banca din Grecia, daca-mi amintesc bine. Din acel moment nu mai stiu nimic. Intrebarea mea este,unde le mai pot gasi, caci la depozitarul central nu sunt. Mentionez ca la acest moment cred ca se numesc PATRIA BANK. iN SPERANTA UNUI RASPUNS ,MULTUMESC ANTICIPAT ECHIPEI!
Multumesc!
Buna ziua! Ianul 2009,am cumparat un teren,moment in care sa intocmit o chitanta de mana,cu martori,unul dintre ei fiind ginerele proprietarului,da, are legatura asta,neavand timpul necesar pentru intocmirea actelor notariale deoarece in 2 zile si eu ma intorceam in Italia si el in S.U.A. Dupa cateva luni,vinzatorul face infarct si moare,unica mostenitoare fiind fiica acestuiasi martorul mai sus mentionat (ginerele),mergla acesta pentru a deschide succesiunea pentru a deveni si eu proprietar,acesta imi spune sa mai astept putin,astept ,astept,dupa care imi spune samergla cel ce a primit banii cael nu-mi face (mentionez ca este preot),ma poate ajuta cineva cu o informatie ,cum as putea sa-mi rezolv problema? Multumesc!
Buna ziua! In afara cozilor de la ANAF ,cum se mai pot obtine acele declaratii?
CE CONDITII TREBUIE SA INDEPLINESC SI CARE SUNT PASII DE URMAT PENTRU A OBTINE O AUTORIZATIE PE PERSOANA FIZICA AUTORIZATA TRANSPORT PERSOANE SI COLETE (6 PERSOANE) PE RUTA ROMANIA-ITALIA SI RETUR.VA MULTUMESC!
ce trebuie sa fac pentru a obtine o autorizatie ca persoana fizica de transport persoane si colete pe ruta italia - romania si retur? MULTUMESC!!!!!