avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 421 soluții astăzi
Forum Activitate violeta00

Activitate violeta00

Răspuns la discuția un caz disperat
va multumesc pentru raspuns dle.avocat sunteti primul care imi ofera o speranta.dar sunt plecata de 6 ani din tara si nu prea stiu de unde sa gasesc un avocat bun si de incredere.am angajat in urma cu cateva luni un avocat care mi-a garantat gratierea si pana la urma mia obtinut o amanare de pedepsa de 3 luni pe baza copilului cel mic care atunci avea 9 luni....si in rest nimic vorbe goale si pentru asta lam platit cu 1500 de euro.ajutati-ma va rog sa gasesc un avocat bun si de inceredere
ce altceva pot sa fac? va rog ajutati-ma pentru ca sunt disperata am trecut recent printr-o depresie si chiar am ajuns la o tentativa de sinucidere pe de alta parte ma gandesc la cei 5 copii ai mei ca ei nu au nici o vina, nu trebuie sa plateasca pentru ca legea se aplica asa cum vor oamenii.
cineva mia spus de gratierea personala la presedintele romaniei credeti ca sunt sanse? cunoasteti cazuri?
la momentul acela nu am avut un avocat pentru ca nu miam permis si totusi nu am crezut ca o sa fiu condamnata pentru ceva ce nu am facut .acum cateva luni am angajat un avocat care nu a reusit sa imi faca decat o suspendare pe baza copilului cel mic care avea atunci 9 luni.a trecut si suspendarea si alta nu mi sa mai acordat .nu am venit acasa pentru ca sunt in urmarire generala si mia fost frica.acum e din ce in mai greu pentru ca copii au crescut trebuie sa mearga la scoala.nu vreau ca ei sa plateasca pentru o gresala atat de stupida a mea.nu pot sa ajung la bucuresti sau la o instanta mai inalta care sami dovedeasca nevinovatia??
Răspuns la discuția un caz disperat
va multumesc pentru raspuns,aveti perfecta dreptate dar eu in timpul procesului am spus adevarul si pentru asta am fost condamnata deci nici eu si nici cei care au depus plangerea nu am avut alte dovezi decat declaratiile noastre, dar se pare ca declaratia mea faptul ca am spus adevarul (ceilalti 2 fiind recidivisti au negat totul ei au mers pe nu si nu)si pentru ca am spus adevarul am fost condamnata .ce pot sa mai fac acum????
Discuție un caz disperat
buna seara.vreau sa va fac cunoscut cazul meu deoarece am fost persoana nepotrivita la locul nepotrivit si pentru asta am platit un pret mult prea mare.intro zi de duminica eram la un chef cand bautura sa terminat am plecat sa cautam un magazin deschis pentru a mai cauta ceva bere.am plecat eu si sotul meu si o alta fata cu concubinul ei vreau sa precizez ca nici unul dintre noi nu eram bauti.am ajuns la un en gros si am strigat la usa daca este cineva usa era deschisa si am intrat imediat a venit o femeie care a inceput sa tipe si sa ne injure ca suntem curve si ca nu avem ce sa cautam in casa ei imediat a aparut un barbat care nea luat la batie in cateva minute au venit si sotii nostri si sa iscat un scandal pentru ca barbatul nu vruia sa ne mai dea drumul el chiar era in stare de ebrietate.unul dintre barbati ai nostri avea in mana o sabie si la amenintat ca sa ne dea drumul am plecat de acolo crezand ca a fost doar un incident neplacut dupa aproximativ 5 zile neam trezit la ora 5 de dimineata cu mascatii in casa am fost arestati toti.acei oameni au declarat ca leam furat o suma f. mare de bani si bijuteri din aur.normal ca politia nu a gasit nimic la noi dar totusi am fost toti condamnati pentru talharie.cei 2 prieteni ai mei erau recidivisti ,sotul meu are probleme mintale si sia facut pedeapsa intrun ospiciu eu am fost eliberata pentru ca aveam o fetita de 5 luni .toti siau facut pedeapsa eu insa am plecat din tara inainte sa fiu condamnata,nici macar nu ma asteptam la asemenea condamnare si de atunci ma ascund cum pot de politie si am si 5 copii de crescut.as vrea sa stiu ce pot sa fac,se mai poate face ceva??? pot sa merg la bucuresti sau l o instanta mai inalta si sa fiu gratiata pentru ca sincer nu ma condsider vinovata cu nimic.
va multumesc ca mi-ati raspuns.as mai avea o intrebare:nu se mai poate face nimic acum tinand cont ca am 5 copii si nu am mai avut probleme cu legea nici inainte si nici dupa fapta aceasta.
in urma cu 6 ani si jumatate am primit pedeapsa de 7 ani de inchisoare pentru talharie , am primit minimul fiind la prima abatere pentru ca incadrarea era de la 7 la 20.as vrea sa stiu dupa cati ani se face prescrierea.va multumesc anticipat