avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 531 soluții astăzi
Forum Activitate traianradocea

Activitate traianradocea

la notar e totul legal
buna ziua.am vandut o masina acum aproximativ 2 ani.acum ma confrunt cu o probleme majora:la impozite mi-au aparut o serie de amenzi cu nr masinii pe care am vandut-o doresc sa stiu cum se pot anula acele amenzi deoarece eu detin contractul de vanzare-cumparare al masinii insa masina nu e radiata de la politie dat fiind faptul ca noul proprietar nu a binevoit sa inscrie masina pe numele lui si nu mi-a trimis vechile numere care de fapt erau ale mele.,si fara ele nu pot radia masina si nu am putut la momentul respectiv.timpul a trecut masina a fost vanduta mai departe s-a circulat cu ea si amenzile primite mi-au aparu mie la impozit.doresc sa radiez masina din circulatie si sa scap de amenzi chiar si pe cale judecatoreasca.va rog sa ma sfatuiti cum e cel mai bine sa fac pe cine sa contactez la cine sa apelez,v-as fi recunoscatoare pt sfaturi multumesc anticipat.
Răspuns la discuția Recuperare garantie materiala
in fisa postului este relatat acest lucru semnat de catre cei de la firma
Din anul 2007 pana in anul 2010 luna aprilie am lucrat la o firma de transport persoane unde mi s-a oprit la fiecare cursa o garantie de 15%din banii de diurna ,Mie mi s-a garantat faptul ca in momentul plecarii din firma mi se vor restitui banii insa nu a fost asa a trecut deja ceva vreme si tot nimic.Am depus cerere la firma pt acesti bani insa nici un raspuns.am semnat chiar si o fisa a postului unde este mentionat acest lucru.Doresc sa aflu cum pot recupera banii ?ce anume trebuie sa fac?
cum se poate incheia cartea de munca fara probleme? angajatorul nu doreste sa imi incheie cartea de munca deoarece nu am semnat niste zile de concediu fara plata din anii anteriori 2007, 2008 ,2009.eu nu am cum sa semnez asa ceva pt ca nu am avut zile de concediu fara plata ,doresc sa depun si o sesizare catre ITM ce ma sfatuiti sa fac?