Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... carte de munca \"cu probleme\"
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

carte de munca "cu probleme"

cum se poate incheia cartea de munca fara probleme? angajatorul nu doreste sa imi incheie cartea de munca deoarece nu am semnat niste zile de concediu fara plata din anii anteriori 2007, 2008 ,2009.eu nu am cum sa semnez asa ceva pt ca nu am avut zile de concediu fara plata ,doresc sa depun si o sesizare catre ITM ce ma sfatuiti sa fac?
Sa actionati angajatorul in instanta. Nu o sa va coste nimic pt ca este un litigiu de munca.
Art 4 al (2) din decretul nr 92/1976 privind carnetul de munca
La incetarea activitatii sau in caz de transferare,carnetul de munca se inmaneaza titularului,completat cu toate inscrierile la zi

Faceti urgent o sesizare la ITM si apoi, daca mai e cazul, recurgeti la instanta de judecata.