avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 616 soluții astăzi
Forum Activitate dorobat

Activitate dorobat

Răspuns la discuția Drept de proprietate
Multumesc pentru raspuns.
Dar cuma sputea face dovada ca am contribuit cu bani atat timp cat pe numele meu nu exista nici o chitanta. Care este procedura ca eu sa fiu trecuta in acte.
Multumesc anticipat.
Buna ziua,
In anul 2008 sotul meu a dobandit un teren prin vanzare cumparare, teren pe care am inceput sa ne construim o casa.
In anul 2009 ne-am casatorit. In cazul unui divort eu am dreptul la acea casa. Fac precizarea ca in tot acest timp am contribuit la cheltuielile de construire si el are un credit pe numele lui facut in anul 2008( cand nu eram casatoriti) cu ipoteca pe teren si pe constructie( la momentul respectiv aveam fundatia ). Am si eu dreptul la acea casa s-au nu. Ce trebuie sa fac?
Va multumesc
Stimulentul de insertie, in cuantum de 500 lei lunar, se impoziteaza.?. Cum se calculeaza salariul de incadrare la revenirea in activitate?
Copilul s-a nascut in ianuarie , as vrea sa stiu care este modulul de calcul al indemnizatiei.
Discuție legea 544/2001
O autoritate publica poate pune la dispozitia cetateanului copii dupa toate dosarele de achizitii publice , copii dupa facturi, op-uri .?
Multumesc.