avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 900 soluții astăzi
Forum Activitate simonaracsi

Activitate simonaracsi

Discuție Accident
Care sunt procedurile in cazul in care a accidentat un pieton pe trecere de pietoni .
daca un agent imobiliar mi-a facut un contract de prezentare a unui imobil fara sa-mi dea date de contact a proprietarului apartamentului,iar eu am contactat proprietarul in urma anuntului sau in ziar si ne intelegem fara intermediar, precizez ca in contractul facut apare nr apartamentului gresit trecut ;fiind insa vorba de acelasi apartament.Ce urmari poate avea daca cumpar apartamentul fara stirea intermediarului?
nu mai urmareste nimeni subiectul? as dori sa-mi raspundeti cam ce anume ar trebui sa contina dosarul de daune astfel incit sa putem obtine o suma cat de cat rezonabila,si cam cat timp dura inca procesul daca partea inculpata face recurs,va rog sa-mi raspundeti,sunt la capatul rabdarilor!!!!!!!!!!!
daca la nici un proces nu s-a prezentat nimeni de la asigurare, chiar daca au fost citati,si instanta ne aproba o anumita suma, cum si cand primim banii
mersi
dati-mi va rog un sfat
multumesc pt raspunsuri dar as mai avea o intrebare avem un avocat care dupa parerea noastra,cam neglijeaza cazul,fiind foarte incepator si nu stiu daca am vrea sa-l schimbam cum sa procedam,poate sa ne ceara bani daca renuntam la el?
in aprilie 2008 sotul meu a avut un accident rutier in urma caruia a suferit o fractura de bazin,care a fost operat si prins cu un surub , 8 fracturi la mina dreapta necesitind si aceasta operatie a fost imobilizat la pat 6 saptamini avind o tija de la sold pana la sira spinarii pt a i se prinde la loc osul.in momentul cand a avut loc accidentul eu am fost insarcinata de 9-10 saptamini,si pt a putea avea grija de sot ,s-a externat la cerere si am stat linga el in tot acest timp a avut dureri ingrozitoare,sarcina mea s*a dezveltotat normal dupa cum imi spunea medicul, dar cu 2 saptamini inainte de termenul de nastere am nascut un bebelus mort,iar in urma autopsiei m-i s-a spus ca toate organele interne ale micutului erau malformate,acesta putind fi cauzate de stresul si supararea prin care am trecut,as dori sa stiu ce daune morale se pot cere in acest caz,si cam cat se poate primide la rca avind in vedere,ca ambele masini participante la accident au avut ful casco